bitirme projesi Rs232 Acil yardım.... KUVÖZ DEVRESİ.

Başlatan yasinkir55, 28 Nisan 2012, 01:34:32

yasinkir55

ACİLEN YARDIM İSTİYORUM BANA YARDIM EDEBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

AŞAĞIDAKİ YAZILIMIN RF İLE VERİCİ OLARAK KULLANIYORUM. BU YAZILIMIN ALICI KISIMINI YAPMAKTA ZORLANIYORUM
BANA YARDIM EDEBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR UZUN ZAMANDIR YAPMAYA UĞRAŞTIM
YAPAMADIM.

KABLOSUZ KUVÖZ SICAKLIK,NEM VE BASINÇ ÖLÇÜMÜNÜ YAPAN DEVRE.

.
    .
    .
   while(1) 
   {
   sht_rd (restemp, truehumid);
   mpx5100_read();   

if(i>8)
{

i=0;
  imlec(2,15);
  printf(lcd_veri,"->");
  printf("xxxxxS%3.1fN%3.1fB%3.1fFxxxxx\r",restemp,truehumid,basinc);
  imlec(2,15);
  printf(lcd_veri," sss ");
}

imlec(1,1);
  printf(lcd_veri,"S:%3.1f%cC N:%3.1f%%",restemp,223,truehumid);
  imlec(2,1);
  printf(lcd_veri,"B:%3.1f kPa",basinc);
  delay_ms(100); 
  i=i+1;
}
Üniversite'de Benden Yardımını Esirgemeyen Sn. Serdar ÇİÇEK Hocama Çok Teşekkür Ederim. Bu Seviyeye Gelmemde Yardımları Kişisel Olarak Gelişmemde Hocama Tekrardan Çok Teşekkürlerimi Sunarım :)

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

t2

skara1214

eder benim elimdeki rf modulleri direk çalışıyor senkron v.s ye gerek yok ama udea nın kilerde senkron uyandırma v.s gerekli belki arkadas onları yapmamıştır.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

t2

ben dalga geçmek için öyle söyledim.
acil demiş uğraştım demiş, üşenmemiş yazıları koyu hale getirmiş, fakat soru yetersiz.

yasinkir55

Üniversite'de Benden Yardımını Esirgemeyen Sn. Serdar ÇİÇEK Hocama Çok Teşekkür Ederim. Bu Seviyeye Gelmemde Yardımları Kişisel Olarak Gelişmemde Hocama Tekrardan Çok Teşekkürlerimi Sunarım :)

eemuratozan

kesme yaparak alıcıyı aktif hale getirirsen daha iyi olur işte örnek kesme programı alıcıya yazıcaksın
char al,gel;
int gelen=0;

#int_rda
void geri_bildirim_kesmesi()
{
     disable_interrupts(int_rda);
     gel=getch();
     if(gel==0x56)
     {
       al=getch();
       if(al==0x01)
       {
         gelen=1;        

}
       if(al==0x02)
       {
         gelen=2;

}
     } 
     enable_interrupts(int_rda);
     }
I&C Engineer in Bereket Enerji Çates Elektrik Üretim A.Ş.

eemuratozan

bu arada vericide veriyi gönderen komutları göremedim ben önce uyandırma komutları yollayacaksın daha sonra çevreden etkilenmemesi için şifre yollucan ki bu benim yazdığım kodda 0x56 daha sonra da veriyi yollucan veriyi 'x' gibi değil de 0x01 şeklinde tanımlayıp yollarsan daha sorunsuz çalışır her üçünü de peşpeşe  defa yolla sıkıntı kalmaz. örnek  5 tane uyandırma putc(0x55); , 5 tane şifre putc(0x56); , 5 tane veri putc(0x01); kolay gelsin yine sıkıntı yaşarsan yaz
I&C Engineer in Bereket Enerji Çates Elektrik Üretim A.Ş.

haydarpasamikro

Harici MC145026 verici tarafında, MC145027 alıcı tarafında kullan. Bu entegreler paralel adres ve data bilgisini seri bilgiye çevirme ve tekrar paralel dataya çevirme görevlerini üstlenir. Rf alıcı-verici ile güzel çalışırlar. Böylece bilgiyi seriye dönüştürmekler uğraşmazssın ve data gelince sana kesme gönderir. Tavsiye ederim. MC145026 nın çıkışını vericiye, adres uçlarını istediğin bir adres değerine ata. Alıcı tarafında MC145027 nin data girişini Rf alıcı çıkışına bağla. Her iki entegrenin adres değerleri aynı olacak. Data 4-bit şeklinde ver-al mantığı.
Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi