acil yardım anfi mosfetleri ile alakalı

Başlatan hasqn54, 10 Mayıs 2012, 23:37:06

hasqn54

anfi dewresindeki mosfetlerin çoğu yanmış eski pc güç kaynağında bulunan  m0osfetleri anfiye taksam olurmu anlayan arkadaşlar blütfen acil cevap anfi mosfetler p60n06 pc güç kaynağındaki mosfetler rfp50n06 anlayan arkadaşlar lütfen acil cevap şimdiden teşekkürler not orjinal dewredeki drenç değerleri ile oynamadasn direk geçiricem

asma

Alıntı yapılan: hasqn54 - 10 Mayıs 2012, 23:37:06
anfi dewresindeki mosfetlerin çoğu yanmış eski pc güç kaynağında bulunan  m0osfetleri anfiye taksam olurmu anlayan arkadaşlar blütfen acil cevap anfi mosfetler p60n06 pc güç kaynağındaki mosfetler rfp50n06 anlayan arkadaşlar lütfen acil cevap şimdiden teşekkürler not orjinal dewredeki drenç değerleri ile oynamadasn direk geçiricem
Merhaba
Öncelikle işin aciliyetini ve dikkatsiz yazmanızdan ayrıntıları anlayamadım.

Amplifikatör devreniz oto amp. ise bu mosfetler smps de (besleme katında) kullanılıyor olabilir mi? Yada Dsınıfı bir amp. olup çıkış transistörü olarak kullanılmış olabilir mi?
Amplifikatör çıkışında kullanılıyorsa devre hakkında biraz bilgi vermelisiniz; N kanal , Simetrik 30Vdc ile çalışıyor , mono/stereo , her kanal çıkışı 2+2 mosfet kullanılmış gibi. Marka, model eklemenizde faydalı olabilir.
Ayrıca eski model PC PS lerde bu mosfetten bir adet bulunur (3V3 çıkışı için) , bir amp. tamiri için kaç tane sökeceksiniz.  ;)

Son olarak iki tip mosfet birbirine çok yakın değerlere sahip, birin yerine diğerini kullanabilirsiniz / deneyebilirsiniz, zararı olmaz.
Bu ürün 1,50Lira +kdv fiyatla (şimdi baktım) bir sitede satılıyor.  :)  Şüpelendiklerinizi yenisiyle değiştirmenizi öneririm. Reklam olmazsa link verebilirim.
http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=760596&kategori=57#ara
Kolay gelsin.

hasqn54

hocam yardımların için çok teşekkür ederim amfiyi yapamadan verdim sahibine bi daha ki anfilere nasip kısmet :D mosfetleri değiştirdim olmadı bende verdim sahibine mosfetler simetrikti ama 6 1 tarafta 6 1 taraftaydı 12 taneydi tahminim doğrultmaç devresiydi çünki anfi 1800 watt tı ben 1000 watlıklara bakıyorum 90 volt beslemeyle çalışıyor anfi oto anfisi 12 voltu tahminim 90 volt civarlarına çıkartıyo ve ses dewresine veriyor ses devresinde karizmatik görünüşlü  daha kıyak mosfetler vardı bakmak aklıma gelmedi işlerim üst üste bindi oda arada kaynıyodu kaynamadı anlıyacağınız   zaten öğrenciyim fazla imkanım yok uğraşmak için ama ilgileriniz için çok teşekkürler