PC USB PORTUYLA RF ALICI İLE VERİ ALMA

Başlatan emregenc, 22 Mayıs 2012, 20:19:36

emregenc

pic18f2550 ile hıd kullanarak rf kullanmayı düşünüyorum  ama bu işlemi başaramadım bunu yapmanın bir yolu varmı

emregenc

4-5 dakika olsa veri alıyor ama gönderdiğim veriyi almıyor
baudrate ayarları doğru ama 18f2550 hid olduğu için bu sorunla karşılaşıyorum galiba ?????

fryrmnd

elbet bir ylu olmalı. ben de yakın zamanda deneyeceğim. protonda nasıl bilmem ama microchipin demo usb hid uygulaması anladığım kadarı ile interrupt transfer ile çalışıyor. sanırım bu şekilde uart kesmesi gelse dahi usb data aktarımı kesilmiyor. yanılmıyorsam. :-\

pea

Ben amacınız ne , nerede takıldınız , ne yapıyorsunuz hiç anlamadım.Biraz daha açıklayıcı sorular sorun.

pea

Proton kullanmadığım için kodlar hakkında bir bilgim yok.
Register ayarlarında "PLL aktif HS kristal" tarzı bir osilatör ayarı olacak.Bir de 5'e bölen PLL ayarı olacak.
Pic'te donanımsal USB desteği olduğu için , gerekli Buffer'lar var.İlla interrupt'a gerek yok aslında.Bir interrupt diğer haberleşmeyi de bozmaz bu yüzden.
Seri haberleşme kesmesinde aldığınız veriyi , aynı kesme içerisinde HID üzerinden yollamayı deneyebilirsiniz , ancak HID haberleşme Interrupt mantığıyla çalışır ve 1ms'de bir kesme gerçekleşir.RF haberleşme periyodu 1ms'den kısaysa HID tarafında sorun çıkar büyük olasılıkla.
Bir de HID haberleşmede ürün kimliği ve paket uzunluğu gibi ön tanımlar var.Hem bilgisayar tarafında hem de Pic tarafında aynı olması gerekiyor bu tanımların , yoksa çalışmaz.

Bu arada Proteus'un en yeni sürümünde(7.10) Windows 7 64bit Usb sürücüleri gelmiş.Kodunuzu orada deneyerek , deneme yanılma yolu ile HID'yi çalıştırabilirsiniz.

fryrmnd

[quote author=pea link=topic=39576.msg290164#msg290164 date=1337719408
Bu arada Proteus'un en yeni sürümünde(7.10) Windows 7 64bit Usb sürücüleri gelmiş.Kodunuzu orada deneyerek , deneme yanılma yolu ile HID'yi çalıştırabilirsiniz.
[/quote]

bu iyi olmuş

MCansız

merhaba bende proton ile usb uygulamaları yaptım  (role led) ama rf haberleşmesini başaramadım bu konuda c ile yapılmış örnekler var c bilmediğim için ilgilendim pc programında ve yazılımda sıkıntılar olursa yardım ederim  usb rf haberleşme örneğį olsa harika olur