Elimdeki proton versiyonlarında tuhaflık var

Başlatan dyonizos, 27 Mayıs 2012, 11:24:58

dyonizos

selamlar arkadaşlar

elimde iki tane proton setup dosyası var
birisinde
PROTON IDE 1.0.4.6
PROTON LOADER 1.3.1.0
COMPILER 3.2.5.5

bu programda aynı satırda içiçe 3 den fazla aritmetik işlem yaptırabiliyorum ancak bu 18f67k22 yi desteklemiyor.

diğerinde

PROTON IDE 2.0.0.7
PROTON LOADER 3.5.1.2
COMPILER 3.5.1.2

bu programda 18f67k22 yi destekliyor görünüyor ancak compile ederken ASM Error 110 hatası veriyor. ayrıca iç içe 3 den fazla aritmetik işlem desteklemiyor.

Nedir bu karmaşa deli olucam.
Bana önerebileceğiniz 18f67k22 destekleyen ve iç içe aritmetik işlemlerde hata vermeyecek bir proton versiyonu varmı acaba?

OG

Alıntı Yapiç içe 3 den fazla aritmetik işlem desteklemiyor.
Bu işlemi parça parça yapabilirsin, aldığın hatanın muhakkak bir sebebi vardır. Bir değişken ismi, konfigurasyon hatası vs, benim de başıma çok geldi ama biraz ararsan çözersin.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

pcb

loader ve compiler 3.5.2.5 dene hepsini destekliyor

dyonizos

protonun elimdeki 18f67K22 yi desteklememesi gibi bir durum olabilirmi? nette K serisi ile ilgili neredeyse hiç bilgi yok sanki K serisi piclerin çoğunu desteklemiyor gibi?

OG

dyonizos

bu liste ne kadar güncel acaba? çünkü elimdeki protonlardan bir tanesinde declare 18f67k22 yaptıgımda tanıyor ama dedıgım gıbı asm hatası verıyor. DEF uzantılı dosyaların ıcınde 18f67k22 adında bır dosya var hatta.
Bu protonda pic tanımları inf dosyalarında mı? def dosyalarındamı kafam ıyıce karıstı. Bır protonda inf dosyaları var def yok. Dıgerınde def dosyaları var inf yok.

OG

Evet haklısın o açıdan yavaş gidiyorlar.

İlgili elemanı destekliyormuş.

Maxim

siz buraya derleyemediğiniz bir kodu yazarmısınız komple eksiksiz
birde biz deneme yapalım