Osiloskop projesi kayma sorunu.

Başlatan bybik, 04 Haziran 2012, 01:12:17

bybik

Okulda proje olarak usb bağlantılı osiloskop aldım.Projenin büyük kısmı bitti.Ancak küçük bir sorun var.Diyelimki ekranın ortasında bir kare dalga var.Girişten gelen verilerle ekranı her yenilediğimde bu kare dalganın yeri değişmiş oluyor.Görüntü sabit kalmıyor kayıyormuş gibi oluyor.Normal osiloskoplarda bu sabitleme işini nasıl yapıyor olabilirler? Küçük bir if komutu  ile kare dalga başlangıcını istediğim yere sabitleyenilirim.Ancak buda her sinyalde çalışmayabilir.İşin kolayına kaçmak olur.Bu konu hakkında bir öneriniz varmı?

OG

Trigger seviyesini ayarlayarak oluyor. Ancak gelen dalga şekli hep aynı olmalı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mozkan87

Hantek in USB osiloskoplarının sdk sı mevcut onları incele belki trigger in nasıl yapıldığı hakkında bilgi vardır içinde.

bybik

Alıntı yapılan: mozkan87 - 04 Haziran 2012, 01:29:17
Hantek in USB osiloskoplarının sdk sı mevcut onları incele belki trigger in nasıl yapıldığı hakkında bilgi vardır içinde.
Şimdi sdkyı indirdim.İçinde  c++ dilinde bir program var.Trigger ayarı da mevcut.Sanırım nasıl yapıldığını biraz anladim.Yarın daha detaylı incelicem.Teşekürler.
İhtiyacı olacaklar için sdk linki http://www.hantek.com/HantekCD_7.0/DSO5200AUSB.rar