Klavyeden Bir Tuşa Basması

Başlatan m@kkus, 04 Haziran 2012, 01:27:18

m@kkus

Merhaba arkadaşlar

benim kafamdaki proje örneğin shift tusuna bastığımızda devamlı olorak 8 tuşunu yazabilmek

acaba bunun için nerden ve nasıl başlamalıyım yardımlarınızı bekliyorum...

mdargut

Biraz daha bilgi verirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.
Öncelikle 8 karakteri nereye yazılacak? Bilgisayar ekranına mı yoksa lcd yemi? İkinci olarak klavye bilgisayara mı bağlı olacak yoksa devrenize mi bağlamak istiyorsunuz?

MrDarK

PS2 klavye uygulamalarına bakıp shift tuşunun ascii karakter karşılığını pic ile okutup ona göre mikrodenetleyicine istediğin uygulamayı yaptırabilirsin.

PS2 klavye örnekleri Hi-Tech C için Fxdev'in kitabında mevcut PicBasic için bilemiyorum ama protonda yüksek ihtimalle bu söylediğin şeyin örneği vardır.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

m@kkus

Alıntı yapılan: kim - 04 Haziran 2012, 09:03:17
Biraz daha bilgi verirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.
Öncelikle 8 karakteri nereye yazılacak? Bilgisayar ekranına mı yoksa lcd yemi? İkinci olarak klavye bilgisayara mı bağlı olacak yoksa devrenize mi bağlamak istiyorsunuz?

bilgisayar ekranını yazmak istiyorum ve klavyede pc ye bağlı olucak

m@kkus

Alıntı yapılan: MrDarK - 04 Haziran 2012, 09:48:49
PS2 klavye uygulamalarına bakıp shift tuşunun ascii karakter karşılığını pic ile okutup ona göre mikrodenetleyicine istediğin uygulamayı yaptırabilirsin.

PS2 klavye örnekleri Hi-Tech C için Fxdev'in kitabında mevcut PicBasic için bilemiyorum ama protonda yüksek ihtimalle bu söylediğin şeyin örneği vardır.

bu konuda fazla bir bilgim yok biraz daha bnm için acıklarsanız çok sevinirim :)

MrDarK

Alıntı yapılan: m@kkus - 04 Haziran 2012, 22:31:18

Şimdi benimde kafam karıştı ? Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ? Tamam klavyeden bir tuşa basınca bişeyler olacakta o olan şey nerde nasıl neyle olacak ? Yani neyle yapmayı düşünüyorsunuz. Amaç ne bu ve bunun gibi saçma soruları ben sormadan niyetinizi söyleyebilirseniz sizi yönlendirebiliriz. Saygılar (:

muhittin_kaplan

Knight Online İçin Otomatik Klavye Yapacak.
İlacın Bende :)

MrDarK

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 04 Haziran 2012, 23:33:15

Eğer durum gerçekten böyleyse , Nelerle uğraşıyoruz be hocam (: Yazık valla bastığımız tuşlara (:

mdargut

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 04 Haziran 2012, 23:33:15

Bunun için pice neden ihtiyaç varki?  :o
PC yazılımıyla yapılamıyor mu?

mdargut

Alıntı yapılan: m@kkus - 04 Haziran 2012, 22:31:18

Bu durumda seri port devrelerini inceleyiniz. Hyperterminal kullanarak devrenizle seri port bağlantısı oluşturursunuz. Bir tuşa basıldığında istediğiniz karakteri gönderecek pic programınıda yazmanız gerekiyor.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: kim - 05 Haziran 2012, 09:06:48
Bunun için pice neden ihtiyaç varki?  :o
PC yazılımıyla yapılamıyor mu?
Bot Yazılımlar Pc Programını Yakalıyor ve Oyuna Tekrar Aynı İsimle Giremiyorsun.

bocek

bu işini görür mü?

http://www.inchwest.com/mapkeyboard.htm

ben bu programı klavyede sayısal tuş takımındaki virgülü noktaya çevirmek için kullanıyorum.
yani ben ordaki virgüle basınca pc nokta olarak algılıyor. ana klavyedeki virgülün çalışması etkilenmiyor.
bir kere ayar yaptınız mı yeniden başlattıktan sonra işlem tamam. hafızada kalan vs bir program yok.

sen mesela soldaki 'shift' tuşuna '8' i atayabilirsin.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..