delta marka alet sis bombası görevi görüyor yardım

Başlatan gambit1244, 07 Haziran 2012, 14:37:25

gambit1244

merhaba arkadaşlar
kullandığımız bi makinenin üzerinde delta vfd004s21a isimli bir cihaz var cihaz yandı dumanlar cıkıyor
sıfırını sordum 130 dolar dediler

bu konuda yardım edebilcek  varmıdır acaba
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Salih

Besleme girişlerindeki varistörler den dolayı olmuşsa. Ucuz kurtarabilirsin. Bunun dışında
modül değişimi filan, masrafı kurtarmaz.

F.T

çıkışta ipm modül gitmişse geçmiş olsun.yenizini almakta fayda var.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ErsinErce

F.A.S.T. Elektroniğe telefon açıp servisine gönderin, garanti konusunda bayağı iyiler masraf çıkartmayabilirler de

gambit1244

makine servisini aradık

500 tl servis ücreti + yol (istanbuldan izmire) + kalacak yer vs
+ parçaların parası

hal boyle olunca yok abicim otur sen dedim

korkum ise şu yenisini aldım küt diye oda yanabilirmi
cünkü durduk yere bozuldu alet neden bozulur bu cihazlar?
bozulması normalmidir zamanla
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

ilhan_mkp

bu şekilde yanması normal değil ama yerine taktığın yenisi beslemede sorun yoksa ve kontrol girişlerine olmadık bir yrden faz vb gelmiyorsa çalışacaktır.

gambit1244

Alıntı yapılan: ilhan_mkp - 07 Haziran 2012, 23:11:43
bu şekilde yanması normal değil ama yerine taktığın yenisi beslemede sorun yoksa ve kontrol girişlerine olmadık bir yrden faz vb gelmiyorsa çalışacaktır.

sağolun hocam, izmirde ikamet edip ben bu işi güzel garantili yaparım cıkışlarını ölçerim yerine yenisini takarım diyen bi arkadaş varsa yarım günlük ücreti neyse vermek karşılığında tanışmaktan mutlu olurum.

elektromagma

Ben olsaydım ilk önce motor'un gövdesi ve fazlar arasında kaçak varmı ilk önce onu ölçerdim.
Daha sonra besleme sigortasını değiştirin.
Ortam sıcaklığı kontrol altındamı bunada bakmak lazım.

Sürücü kaç senelik? Kaç senedir çalışıyor?

Delta'nın sürücülerini daha önce zorlu şartlar altında farklı projelerde kullandım. Hiç sorun yaşamadım.
Anadolu MakerSpace http://www.anadolums.com/

esensoy

Tufan kaç wattlık bu inverter? bizde delta falan var rafta, makine küçük bişeyse kap gel, bakarız burada, ama haftaya ptesi döneceğim ben,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

gambit1244

Alıntı yapılan: elektromagma - 08 Haziran 2012, 07:45:26
Ben olsaydım ilk önce motor'un gövdesi ve fazlar arasında kaçak varmı ilk önce onu ölçerdim.
Daha sonra besleme sigortasını değiştirin.
Ortam sıcaklığı kontrol altındamı bunada bakmak lazım.

Sürücü kaç senelik? Kaç senedir çalışıyor?

Delta'nın sürücülerini daha önce zorlu şartlar altında farklı projelerde kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

hocam makine abimin 3 senelik tam olarak

ve çok nadir kullanılan bi makine öyle yorulmuş yada miladı gelmiş olcağını sanmıyorum

tek işi 2 tane merdaneyi döndürmek encok kafama takılanda bu eğer değiştirdikten sonra yine bozulurmu kaygısı :)

bi dediğiniz kontrolleri yapayım hocam cok teşekkürler

@emresensoy abi kaç wattlık bilmiyorum o modelde yazıyor olabilir zaten 1- 2  hafta makinenin işi yok ama makine büyük. olmazsa inverteri alıp gelirim belki,neyse abi sonra konuşuruz düşünmen yeter :)