Devre teorisinden sonra hangi dersi alırdınız

Başlatan Erdem , 18 Haziran 2012, 22:48:59

Erdem

6.002'den sonra hangi kursa devam edeceğim konusunda biraz kararsız kaldım. Sanırım 6.002'nin karşılığı devre teorisi.

Bu noktadan sonra alınabilecek dersler şu şekildeymiş:

Dijital elektronik ve programlanabilir mantık blokları (FPGA) - 6.004
Sinyaller, sistemler ve kontroller - 6.003
Analog elektronik - 6.012 veya 6.101
Mikrodenetleyiciler - 6.115

Açıkçası bu derslerin hepsinin sunulup sunulmayacağını bilmiyorum ama şimdiden bir grup 6.003'e çalışıyor. Örneğin sinyaller ve sistemler için Matlab kullanımı da öğrenmek gerekiyormuş sanırım.

Ben şimdilik bu gruba katılmayı düşünmüyorum. Ama bir taraftan da en azından kendime bir yol haritası çıkartayım, hem de dersler için gerekli altyapıyı tamamlayayım diye düşündüm. Zaman kısıtlı olduğu için aynı anda sadece bir ders alabileceğimi düşünüyorum.

Siz olsanız bu derslerden hangisini tercih ederdiniz? Bu dersler için gerekli altyapıyı oluşturmak için başka ne öğrenmeliyim? Örneğin sinyal ve sistemler tahmin ediyorum yüksek matematikle içli dışlı bir ders. Sadece Thomas' Calculus'u alsam ve çalışsam yeterli olur mu..

kantirici

Bana göre konuların anlışılması için takip edilecek sıra analog elektronik -dijital elektronik daha sonra mikrodenetleyiciler ve son olarak sinyaller ve sistemler olmalı.

vitruvius

Bu dersler bir okulda mı yoksa kurs, internet gibi bir ortamda mı?

pea

Devre Teorisi > Analog Elektronik > Dijital Elektronik > Mikrodenetleyiciler > Sinyaller ve Sistemler

Erdem

Alıntı yapılan: vitruvius - 18 Haziran 2012, 22:57:25

Evet vitruvius hocam internet ortamında. Ama hangi derslerin verileceği henüz belli değil. Örneğin dijital elektronik dersinin ancak seneye verileceği konuşuluyordu.

Bu arada yorumlar için teşekkürler!  ;)

ArGeMaNiA

Alıntı yapılan: vitruvius - 18 Haziran 2012, 22:57:25

Elcevap: https://www.picproje.org/index.php/topic,38087.msg278540.html#msg278540

Şu anda kayıtlar kapalı mı ben mi göremedim?
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

pisayisi

Bu mit kursu bana agarwal ve diğer prof ların kendi kitaplarını satmak reklam yapmak üzere hazırladıkları bir mecra gibi geliyor. Eskiden mit denince şöyle teknolojide herşeyin en iyisini onlar yapıyor gibi düşünülürdü şimdi mit ye eski prestijini kazandırma gayreti de var. Şimdi bakıyorsun yapay kaslardan robot yapıcaklardı on seneler önce başlamışlardı pratiğe taşınamayan hayal mayal bişi kaldı geriye ...
Murat

Erdem

Alıntı yapılan: ArGeMaNiA - 18 Haziran 2012, 23:35:08
Şu anda kayıtlar kapalı mı ben mi göremedim?

Evet şu anda 6.002x bitti. Ama Eylül ayında büyük ihtimal yeniden tekrarlanacak. Gene de sistem şu an açık. Tekrar başlayana kadar dersleri takip edebilir, alıştırmaları yapabilir ve Websim'i kullanabilirsiniz.

İleride açılacak kurslar hakkında bilgi almak için de bu adresten elektronik posta adresinizi girerek kayıt olabilirsiniz.