USB KLAVYE PİC BAĞLANTISI VE USB KLAVYEDEN DATA OKUMA KODU

Başlatan elseus, 22 Haziran 2012, 18:56:26

elseus

Arkadaşlar usb desteği olan bir pic ile yaptığım devreye usb klavye bağlamak ve bu klavyeden data okumak istiyorum.CCS C de PCWD compilerde hazır kütüphanesi varmıdır.Bağlantı şekli nasıldır.Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olacaklara müteşekkir olurum.Saygılar...

PIC_achu

ccs kütüphanelerinde usb iletişim için gereken bir hader ve bir c dosyası bulunuyor
usb klavyeden veri okutma spesifik bir uygulama olduğu için example klasöründe bulamazsan  ilgili yabancı sitelerden meraklıların kendi oluşturduğu kütüphaneyi kullanmak zorundasın
ilk defa araştıran sen olmadığın için elbet birşeyler bulursun
önemli olan anahtar kelimeler : usb communications on generic devices , CCS usb keyboard data tansport ...
CCS forumu var oraya da bak derim

kütüphane bulman şart
çümkü kendin yazacak olursan driverlara inmen gerekecek
HID class, Generic devices class, Vendor ID , Product ID, paket genişliği  ve descriptors hakkında epey çalışmış olman lazım
kolay gelsin iyi çalışmalar

volkii

Kullandığınız pic, usb host donanımına sahip bir pic olması lazım.

elseus

pea

USB OTG denen özellik gerekiyor.Genelde 16bit ve yukarısı cihazlarda var bu özellik.
18f4550'de yok.

alemali

Ben 5-6 yıl önce ps/2 klavye ile deneme yapmıştım.
klavyeden bilgi okudum fakat caps lock num lock falan lambalarını yakmayı beceremedim...
basit olarak klavyeden gelen clk sinyalını tarayıp dara sinyalınden bilgiyi bit bit okudum.
birleştirip byte yapıp yorumladım..
gelen bilgi ascıı gibi..
ctrl veya alt ile 2 byte geliyor falan...
kolay gelsin..

muhittin_kaplan