Bilboard yapmak

Başlatan evilss, 02 Temmuz 2012, 11:25:26

evilss

Merhaba arkadaşlar bir adet bilboard yapmak istiyorum fakat nasıl bir işlemci kullanmam gerekir ekran nasıl sürülür hiç bilgim yok yani kullanacağım işlemci ile sizlerden ricam bu işlem nasıl yapılır hangi tür işlemci kllanmam gerekir ve temel mantık nedir.

cevaplar için teşekkürler şimdiden

Evilss

picpicpic

ekranın renklimi olacak tek renk mi olacak, hangi dili kullanacaksın, haberleşme protokolün ne olacak, önce bunlara karar vermelisin bence.

evilss

tabiki de renkli olacak.

nasıl bir işlemci kullanmalıyım onu bilmiyorum üstelik seri porttan haberleşmesini düşünüyorum.

picpicpic

herhangi bir dil biliyomusun, temel elektronik bilgin varmı, yoksa basit değil bu iş, dikiş dikmeyi bilmeden kıyafet yapamazsın, önce bir dil öğren çeşitli uygulamalar yap kendini geliştir, sonra onu kendiliğinden tasarlarsın, pic 16 serisinden başlamanı öneririm, daha sonra belki program hafızan belki 8bitlik mimari, belki bazı donanımsal özellikler yetmeyebilir, sonradan 18, 24 serilerine geçebilirsin bu benim tavsiyem, hangi dilden başlıyım dersen orası tartışmalı, interneti kurcala bol bol, fikir edinirsin

evilss

kardeşim biraz basic biliyorum. temel elektronik bilgimde oldukça iyidir bu konu da sorun yok sanırım basic ile bu iş zor olur diğer dilleri de c daha iyi  diyorlar.

SERRO EFE

Bence siz bu projeyi biraz askıya alın ve kendinizi çookça geliştirmeye bakın. Hangi tür işlemci seçmeliyimden önce herhangi bir dili en az orta seviyede bilmeniz gerek. Sistemin çalışma mantığı hakkında azıcık fikir sahibi olmanız gerek yani yürüyüp koşmadan önce emeklemek gerek..

Logan

evilss, basit basic bilgisiyle bu işin altından kalkamazsın. Ayriyetten bu tarz panolar ve çalışmalar hakkında bilginde yok. Renkli grafik panolar genelde FPGA veya yüksek hızlı işlemciler ile yapılıyor. Bunun içinde sağlam bir programlama bilgisi gerekli. Devresi de bir o kadar karışık. Benim nacizane tavsiyem kullanabildiğin bir MCU ile 16x16, olmadı 32x32 monochrome bir pano üzerinde uğraş. Gerekli tecrübeyi burada edin. Sonrasında yavaş yavaş geliştirirsin.
İmza.

evilss

Alıntı yapılan: Logan - 03 Temmuz 2012, 08:12:51
evilss, basit basic bilgisiyle bu işin altından kalkamazsın. Ayriyetten bu tarz panolar ve çalışmalar hakkında bilginde yok. Renkli grafik panolar genelde FPGA veya yüksek hızlı işlemciler ile yapılıyor. Bunun içinde sağlam bir programlama bilgisi gerekli. Devresi de bir o kadar karışık. Benim nacizane tavsiyem kullanabildiğin bir MCU ile 16x16, olmadı 32x32 monochrome bir pano üzerinde uğraş. Gerekli tecrübeyi burada edin. Sonrasında yavaş yavaş geliştirirsin.

@Logan kardeş bilgilerin için teşekkür ederim dedigin gibi önce monochrome olarak başlamalıyım bencede..