Pic Development Board Tasarlıyoruz , Lütfen Fikri Katkıda Bulunun

Başlatan Eren Eraslan, 16 Temmuz 2012, 22:50:31

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: yamak - 17 Temmuz 2012, 11:09:26
SD/MMC kart yuvası da takılabilir.eğer enj28j60 da kullanılırsa bi jumper koyulup spi pinleri anahtarlama yapılabilir.

mesaj birleştirme:: 17 Temmuz 2012, 11:24:32

mesaj birleştirme:: 17 Temmuz 2012, 11:23:47
Hocam benim merak ettiğim bişey var pic programlayıcılar üzerindeki micro-denetliyicini tek görevi usb üzerinden gelen hex kodlarını uart sinyaline dönüştürüp programlamak istediğimiz işemciye iletmek değil mi? Eğer böyle ise programlayıcıya gerek kalmadan direkt olarak uart protokolü ile hex kodlarını pic e göndererek de programlayabiliriz değil mi?
Evet  bootlader bunu sağlıyor işte.

serhat1990

Alıntı yapılan: Allegro - 17 Temmuz 2012, 11:37:33
Bu geliştirme kartında kesinlikle PICKIT2 (yani ICSP) bağlantısı olmalı !

Üzerindeki programlama kısmı da kaldırılabilir.
Böylece birçok problemden sıyrılınmış olunur diye düşünüyorum.

Kesinlikle Katılıyorum . ICSP bağlantısı mutlaka olmalı...

Ayrıca şimdi aklıma gelen , mümkün olduğunca kart üzerindeki donanımlara giden yolları jumper kullanarak yapmanız. Yani kart üzerinde degilde baska bir devrede kullanabilmeliyim  örnegin 8 tane led var. Bunları direk yol bağlantısı şeklinde değil jumperla aktif edilebilecek şekilde yapmanız bu sayede tüm io pinlerini ister kart üzerindeki donanımlarla ister harici donanımlar ile rahatça kullanabiliriz...

LukeSkywalker

Jumper yerine 3 konumlu dip switch kullanılırsa daha süper olur.

fahri-

Kartta dotmatrix, grafik veya TFT türü bir display olabilir.

trgtylcnky

Bence display, gprs, sd kart gibi özelliklerin ayrı arduino'daki gibi ayrı modüller halinde olması daha iyi olur. Hem böylece ihtiyacımız olmayan modülleri satın almak zorunda kalmayız.

Eren Eraslan

Alıntı yapılan: Allegro - 17 Temmuz 2012, 11:37:33
Bu geliştirme kartında kesinlikle PICKIT2 (yani ICSP) bağlantısı olmalı !

Üzerindeki programlama kısmı da kaldırılabilir.
Böylece birçok problemden sıyrılınmış olunur diye düşünüyorum.

hocam kartın üzerinde ISP pinleri var dedim özelliklerde

mesaj birleştirme:: 17 Temmuz 2012, 19:29:30

Alıntı yapılan: trgtylcnky - 17 Temmuz 2012, 15:17:35
Bence display, gprs, sd kart gibi özelliklerin ayrı arduino'daki gibi ayrı modüller halinde olması daha iyi olur. Hem böylece ihtiyacımız olmayan modülleri satın almak zorunda kalmayız.

hocam a katılıyorum. Çok spesifik donanımları ayrı üretip karta entegre haline getirebilicez.. Böylece isteyen istediği özellikte kit i alıp kullanabilir. O konuda arduino gibi olmak istiyoruz . Ama lcd için bacak çıkarma aklıma yattı

mesaj birleştirme:: 17 Temmuz 2012, 19:33:09

Ana kit dışındaki tasarlayacağımız kitleri sparkfun mantığı ile sunacağız , ister hazır satın alın isterseniz yayınlanmış şematik pcb ile kendiniz çıkartın
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan