Laboratuvar Tipi Güç Kaynağı Şeması ! Acil !

Başlatan Sniper, 07 Eylül 2004, 10:30:24

Sniper

Arkadaşlar uzun zamandır araştırıyorum ve henüz bulabilmişd değilim ...Bana laboratuvar tipi  +/- 0-50 V  0-5A ayarlı bir güç kaynağı şeması lazım..boardı inceledim tam istediğim gibi bir şema bulamadım..Yardımlarınızı bekliyorum..Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim...

a.zorba

antrak ın  temmuz ve eylül sayılarına bir bak
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

Sniper

Çok teşekkür ederim ,
Dediğin aylara baktım ama ocak 1999 sayısındaki güç kaynağı çok çok güzel onu yapmaya karar verdim..

a.zorba

Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

elektromer

Alıntı yapılan: "Sniper"Çok teşekkür ederim ,
Dediğin aylara baktım ama ocak 1999 sayısındaki güç kaynağı çok çok güzel onu yapmaya karar verdim..

Merhaba Sniper,
Sözünü ettiğin güç kaynağı ELEKTOR dergisinde yayınlanmıştı. Aynısını yaklaşık 10 yıl önce yaptım. Hala kullanıyorum.

Devredeki 2 uçlu kullanılan pot, akım sınırlama için. pot'a seri dirençler (paralel) max akım değerini belirliyor.

Devredeki 3 uçlu kullanılan pot, Gerilim ayarlama için. pot'a seri dirençler (paralel) max gerilim değerini belirliyor.

Devreyi 50 mA ile sınırla ve kısa devre et. Kesinlikle akım artışı yok. Ama kısadevre olayınıda Abartmayın... :)

Saygılarımla...
Her şey gönlünüzce olsun..

Sniper

Hafta sonu PCB yi bitirdim ama henüz tamamlama fırsatım olmadı. Bir kaç güne kadar zaman bulabilirsem halledicem...Yardımlar için teşekkürler...

zeyneld

Üstadım O pcb çizimini yaptıysan banada mail atabilirmisin benimde labaratuvar tipi bir güç kaynağına acil ihtiyacım oldu.

Z_delikan@hotmail.com

mert3162

banada lazım oldu bak şimdi bende 3 tane wardı bi tane daha lazım oldu eğer warsa elinizde bir devre şeması gönderirseniz sevinirim ben baskı devresini kendim cizmek istiyorumda ...:D
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

sebo

hocam devre ile yapmış olduğun şemeları buraya ekleye bilirmisin.

er-de

arkadaşlar buyurun bunun baskı devresini çıkardım
şemasıda var ama yapmaya fırsatım olmadı
değişiklik isterseniz düzeltirim veya unuttuğum bir şey varsa eklerim
proteus 6.7sp3 ile çizilmiştir

http://www.hemenpaylas.com/download/985795/YUKSEK_KALITELI_30V-3A.rar.html

ahmetyilmaz871987

arkadaslar antraktaki linki buraya atarsaniz sevinirim kolay gelsin
ahmet yılmaz

mert3162

Umarım Reklam olarak anlaşılmaz.

Antraktaki Ocak99 sayısındaki şema budur. oldukça kullanışlı bir cihaz okulda iken yapmıştık 7 segment Display ile bir voltmetre ve ampermetre devresi eklenir düzgün bir kasaya oturtulursa mükemmel bir
Laboratuvar tipi güç kaynağı elde edilebilir.

http://www.antrak.org.tr/gazete/011999/ali.htm
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan