LCD monitore TV yada Video girmek

Başlatan mustafacan, 10 Eylül 2004, 15:49:03

mustafacan

lcd monitorum var ve video sinyali girmek istiyorum. Aradım ama böle bi convert devresi bulamadım. varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Not Vga yı videoya yada scarta çeviren sistemi buldum.ama tersi olacak işte
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

Ersin

tv karti al . Video IN i kullan ve ekran kartindan cikis al  :D

mustafacan

yaa iyide ben uydudan av sinyalini convert etmek istiyorum sanırım yanlış anladın

555

Yani uydu alıcısının video çıkışını  direk monitöre  girecez. sesini ise  amplifikatör+ hoparlörden duyacaz. Bunun ne gibi bir avantajı var doğrusu bilmek isterim. Bir arkadaş 1-2 gün önce söylemişti. bazı büyük LCD alan müşterilere yanında bu kutuyu hediye veriyorlarmış.

mustafacan

Bunun avantajı şu. mesela benim küçük 37 ekran tv  yok 70 ve 87 var. amma bunlarla çanak anten ayarlamaya balkona çıkamıyorum. ama 17 inç lcd ekranım var hem çanak ayarlamak için hemde balkonda sefa yapmak için lcd ekran hoş olmazmı hemde bu devre sayesinde eski 15-20 milyona alacağımız mönitorler bile tv vazifesi görecek basit bir tuner sayesinde tabiiki.   Umarım yeterli bi cevap olmuştur. :-)

Rusi

merhaba arkadaşım yapmak istediğin cihazın hazırı zaren var bir dergide görmüştüm bi kurcalayıp lin yazarım ....

Sniper

Sanırım böyle  bir cihaz işinizi fazlasıyla görecektir.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=880&productid=bd27278

Flyvideo nunda böyle bir ürünü vardı ama linkini bulamadım şimdilik...

mustafacan

malum fiyata 73+kdv demişler acaba daha ekonomik olurmu diye yapmak istemiştik. sanırım basit bi teknoloji acaba devresi  olan varmı

cozturk

Basit teknoloji değil. videoyu alacaksın, RGBye çevireceksin+ H +V sinyali de çıkacak. (bunları scarttan alabiliyorsun)
Sonra bunları VGA formatına uygun şekilde dönüştürmek lazım. Bunun devresini bulsan da çipini bulamazsın. sevgili kardeşim. İstersen bu sinyalleri vga pine bağlayıp bir dene. fakat olacağını sanmam.

mustafacan

Ustalar aslında scartı vga ya dönüştürsende işim,i görecek. yani scartı vga ya çevirecek bağlantıları arıyorum.

Digimensch

http://www.hifi-regler.de/scart/vga-scart.php?SID=17fe7d3d9978b6853fefc71c294b58c2

Yukardaki adreste Scart kablonun VGA'ya dönüsümü anlatiliyor.Fakat almanca
Belki isine yarar.