F628 internal OSC

Başlatan oki, 14 Eylül 2004, 15:46:08

oki

Merhaba,
12f675 ile 12F628 arasında seri haberlşeşme bağlantısı kuruyorum.
aynı kodlar 2 adet F628 de INT OSC seçenegi ile çalışıyor ama bir tarafta 12f675 olursa çalışmıyor. Muhtemelen INT OSC seçeneginden dolayı zira XTAL seçtiğimde sorunsuz çalışıyor. Software ile veya  OSC protlarına C bağlayarak bu sorun çözülürmü. Bu konuda fikri olan varmı?

Teşekkürler

Oki

arif

Merhabalar,
Programdaki ufak bir hatadan yada eksikten olabilir.
Kodu koyarsan daha iyi olur.
Birde şayet hardware seri kanal kullandıysan 12F675in seri kanalı yok çalışmaz . 16F628 de var iki adet 16F628 hardware çalışabilir.
12F675 te seri kanal kullanmak istiyorsan software kullanman lazım.
Kolay gelsin...

mmengi

dostum 12F675 in içinde 03FF adresinde osilatör kalibrasyonu bulunmaktadır eğer sen bu değeri alıp program içinde osccal registerine vermez isen dahili 4mhz. osilatör yanlış değerde çalışabilir bundan dolayı rs232 timinglerinde kayma oluşur.programın başına:

DEFINE OSCCAL_1K 1

satırını eklersen bu değer 03ff ten alınıp osccal registerine yazılır tabi eğer programlayıcı programın bu değeri programlama esnasında silmediyse.Sen pic i okuttuğunda 03ff adresinde 34xx diye bir değer görmen gerekli eğer silinmediyse.Çünkü bazı programlayıcı programlar bu değeri siliyor eğer burada pic i sildiğinde 3fff değeri görüyorsan silinmiş demektir buraya sen elle 3484 değerini girip tekrar bir dene.

oki

Merhaba,
Cevaplar için teşekkürler. seri haberleşme hardware değil software ile yapıyorum. 12F675 in programın başına define oscal_1k 1 değerini yazacağım. deneyeceğim sonucu paylaşırım teşekkürler