Sadece tek hattan data alışverişi yapabileceğim bir sensör var mı ??

Başlatan KIRIKDR, 24 Temmuz 2012, 23:11:48

KIRIKDR

Daha önce bu iş için dallasın i butonlarını kullanmıştım ama onlarda da veri iletişimi için bir data hattı bir de toprak hattı vermek gerekiyor. Benim yapmak istediğim projede 6 farklı dokunmatik buton tanımlamam lazım.. Şimdi yazarken aklıma bir fikir daha geldi i button ile hiç uğraşmadan aynı işi sanırım 6 farklı direnç ile picin gerilim bölücü ayarlarını kullanarak ta yapabilirim sanırım.. Sadece 1 den 6 ya kadar 6 farklı buton tanımlamam lazım butonlar dokunmatik olacak o yüzden butonlar üzerine devre kurmak istemiyorum.. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

KIRIKDR

cihan hocam optik yolla derken optocoupler falan mı koymaktan bahsediyorsunuz ... Biraz daha açar mısınız..

alper.y

Ben tam ihtiyacınızı anlayamadım. Şu an kullanacağınız 6 buton da mı iButton olacak? Yoksa bu ayrı bir şey mi?

XX_CİHAN_XX

Bir fiber kablo üzerinden istediğin kadar data iletebilirsin. Ortak toprak yada kaynak kullanmana gerek kalmaz.
Ancak fiber iki ucuna da ayrı kaynaklar vermen gerek tam olarak yapmak istediğin böyle birşey mi bilmiyorum?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.