Bu program picte neden çalışmaz?

Başlatan elbinaz, 30 Temmuz 2012, 14:43:51

yamak

elbinaz

kontrol ettim öyle birşey yok gibi

The Gariban

O linkteki kişide programın çalışmadığını söylemiş
PCM programmer isimli vatandaş neler yapması gerektiğini söylemiş ve dediklerini yaparak programı  çalıştırmış.
Siz o söylenilenlerden hangisini yaptınız?

elbinaz

Linkte değeri değiştirince çalışmadığını söylemiş.Şimdi dediğini yapacağım ama bakalım ayrıca orada ana programa at diyor.programın ne kadarını atmak gerekir o konuda kararsızım.

mesaj birleştirme:: 30 Temmuz 2012, 23:28:30

Alıntı yapılan: The Gariban - 30 Temmuz 2012, 21:02:23
O linkteki kişide programın çalışmadığını söylemiş
PCM programmer isimli vatandaş neler yapması gerektiğini söylemiş ve dediklerini yaparak programı  çalıştırmış.
Siz o söylenilenlerden hangisini yaptınız?
ayrıca diyelim programı ana programın içine attım süreleri nasıl ayarlayacağım (örnekleme süresini)süreyi /hesaplayamıyorum çıkaramıyorum.

frederic

Devrenize çok basit bir program atmayı denedinizmi hiç led yak söndür gibi mesela ?

The Gariban

Sayın Elbinaz
Alıntı Yapayrıca diyelim programı ana programın içine attım süreleri nasıl ayarlayacağım (örnekleme süresini)süreyi /hesaplayamıyorum çıkaramıyorum.
demişsiniz ama programda zaten kodların yanında açıklamalar var (bu hesaplamalar içinde var )
Bence bu projeyi bölümlere ayırarak ilerleyin.
Ayrıca orada sadece bir tane düzeltme izah edilmiyor.
Sanıyorum siz bazı şeyleri öğrenmek için biraz komplex bir projeden başlamışsınız.
Kolay Gelsin

elbinaz

Alıntı yapılan: frederic - 30 Temmuz 2012, 23:40:10
Devrenize çok basit bir program atmayı denedinizmi hiç led yak söndür gibi mesela ?
sadece pwm programı attım pwm veriyor

mesaj birleştirme:: 31 Temmuz 2012, 00:25:14

Alıntı yapılan: The Gariban - 31 Temmuz 2012, 00:19:08
Sayın Elbinazdemişsiniz ama programda zaten kodların yanında açıklamalar var (bu hesaplamalar içinde var )
Bence bu projeyi bölümlere ayırarak ilerleyin.
Ayrıca orada sadece bir tane düzeltme izah edilmiyor.
Sanıyorum siz bazı şeyleri öğrenmek için biraz komplex bir projeden başlamışsınız.
Kolay Gelsin
çoğu şeyi orada biliyorum ama örnekleme süresi için komut saykıllarını anlayamadım

The Gariban

CCS bilmiyorum
Ama linkteki yazılanları anladığım kadarı ile size çevirebilirim.
Başlangıç olarak anladığım da Solar Panelden en yüksek verimi alabilmek için Güneşi takip eden bir sistemin PID  algoritması bu .
Birazdan tüm anladığımı çevirebilirim.(Tabi eğer isterseniz)

elbinaz

The Gariban

Herkese Merhaba
Projem solar panel için MPPT  (Maximum power point Tracking) http://en.wikipedia.org/wiki/Maximum_power_point_tracking

Projemde Buck converterin çıkışını PID kontroller ile kontrol etmek istiyorum.Giriş voltajım 12 volt.buck converter kullanarak dilediğim çıkış voltajı değerine ayarlamak istiyorum.
Devrem feedback voltajını 2 ye bölmektedir ve bu da kodlar:
(Kodlar var)
Bu kodda bir değere set ettiğimde çıkış voltajı değişmiyor.Biri bana yardım edebilir mi?
---------------------
PCM Programmer :
Kodu #int_rtcc routininden çıkarın ana loop a koyun. İnterrupt kullanmayın. printf statement ları nı displayde gösteriniz.

Buck converter devresinin PC bağlantısını sökün AN0 pinine trimpot bağlayın.trimpotu elinizle döndürün bu sırada displayi izleyin bazı değerler çok farlı olabilir.Bu size kodlarınızda hatalı olan kısmı gösterecektir.
Eğer tüm bu işlemler sırasında her şey doğru olarak gözüküyorsa Buck converter devresini PC ye bağlayın.Tüm değerleri ADC den okuduğunuz bazı değerlerin (yada değerin) doğru aralıkta olmadığını görebilirsiniz.
Ayrıca programı basitleştirin.değerleri displayde gösterin(takip etmek için)

Özet olarak bu.ingilizcem iyi değildir emin olmadığım cümlelerin altını çizdim orada hatalar olabilir.

Umarım faydası olur.
Kolay gelsin

elbinaz

Tamam teşekkür ederim sizede kolay gelsin.

The Gariban

Bu arada o sayfada sorun çözüldü falan yazmıyormuş şimdi gördüm.En son yorum yazan minime isimli kişi PID kontrolu olarak çalışabileceğini yazıyor ancak kodlarda ölçeklenmiş değişken sınırının olmadığını (bazı değerlerin kontrolsüz olarak çabucak sınırı aşabileceğini falan söylüyor.
Yani sorun çözülememiş olabilir.

------------------
(Bu arada mesaj birleştirme özelliğini nasıl kullanılıyor ben bulamadım  :'(  )

elbinaz

evet ben başta fark etmiştim ama aksilik olsun istemedim. diyorki çalışırsa siz e b ilgi veririm ama bilgi yok. ayrıca ben sizin kodları çevireceğinizi sandım (uykusuzluktan sizin mesajınızı tam okuyamamışım) ing çevirmişsiniz.