Dün Gece Dolunay idi ve kameraya çektim..Şaşıracaksınız!!

Başlatan My75, 01 Ağustos 2012, 18:54:24

My75

Sanyo marka kameram ile kaydettim..Parlama olmasın diye iso 150 idi sanırım,resmen uyuyan bir insan şekli farkettim..Daha sonra resimleri photoshop ile inceledim ve biraz tırstım sanki :).. Resmen bir şeyler var sanki,orjinal boyutta veriyorum,orjinal resimi sizde inceleyin,hatta daha iyi kamerası olan varsa dolunay geçmeden görüntülesin..Çıplak gözle ayın sol tarafında bir yüz bakıyor gibi herzaman ama kamera ile çekilen görüntülerde başka şekiller var..İnceleyin..

Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

Andromeda

Herşey var ama kurt adam yok...
dolunay da olması gerekmiyor mu. :)
ayrıca bir teleskop olsa ayda yürüyen birisi görülebilir..
çünkü atmosfer yok..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Saruman

Çocukluğumdan beri ayı 2 şekil ile bağdaştırırım.
Dolunay : Hayret etmiş ağzı açık insan figürü.
Yarım ay ve hilal: Yan görünümlü gülen insan yüzü.

My75

Dikkat edersen ufonun yanında soldaki resimde kurt gibi bir şeye benziyor.. :)

Şaka bir yana çok şaşırdım ve paylaşmak istedim,kesinlikle hile yokki neden uğraşayım..Benim amacım çıplak gözle görülen soldaki yüze kamera ile bakmaktı ama onun yerine uyuyan bir insan gördüm..Bugünde pc'ye yükledim ve photoshop ile biraz inceleyince bu şekilleri farkettim..

Bu arada resmen gülen birinin alt kısmındada bir yüz beliriyor,yeni farkettim..

desman

Ağustos ayında iki kere dolunay görecekmişiz bunada "mavi ay" deniliyomuş ve çok nadir görülen bir olaymış.
1.si 2 ağustos 2. ise 31 ağustosta olacakmış.Hadi yine iyisiniz  hocam bu ay iki kere daha gözlem yapabilirsiniz :)
http://www.stargazete.com/dunya/mavi-ay-vakti/haber-652474
A freshman at YTU

My75

Yukardaki görüntüleri ben çekmesem şüpheye düşeceğim..Aşağıda ay'ın görünmeyen yüzünde bir piramitten bahsediliyor ama piramit ile birlikte bakın neler var..Bariz bilinç altı mesajı,ve bu sitedeki hiç kimse piramit haricinde bunu farketmemiş.Resmen birileri bilinç altımıza bunları yerleştirmeye çalışıyor sanki bilerek yapıyorlar gibi,belkide yarın Ufo istilası olursa çok şaşırmayalım diye :) 

diot

Sanırım ilk defa ay gözlemi yapıyorsunuz. Fazla heyecanlanmışsınız. Genelde ilk gözlemlerde böyle şeyler olur.
Bu da benim daha önceleri çektiğim bir foto.
Çekim de kullanılan donanım :
meade n203 8" f=1000mm f/5  teleskop.
oküler 25mm, fov=52
kamera samsung 5570 ceptelefonu.
çekim afokal.

gerçi çekim pek net değil bu foto şu an yanımdaydı ekliyeyim dedim.
Çok daha ayrntılı çekebilirdim fakat , ozaman ay kadraja tam oturmıyor. sadece bir bölümü çekiliyor.

dumansiz

Alıntı yapılan: silvercopper - 01 Ağustos 2012, 19:10:49
Dolunay : Hayret etmiş ağzı açık insan figürü.
Ben de baktığımda hep bunu görürüm. Hayretle ağzı açılmış bir yüz :0