PICKIT 2 ve PIC PROG/DEKA 16F87X bağlantısı

Başlatan _MeRKeZ_, 05 Ağustos 2012, 16:35:45

_MeRKeZ_

Merhaba arkadaşlar,

PIC programlamayı öğrenmeye yeni başladım. Yazılan uygulamarı denemek için pickit 2 ve pic prog/deka 16f87x aldım. Bu iki ürünü icsp ile birbirine bağlamaya çalıştığımda düşük gerilim (Vpp'den kaynaklı) hata alıyorum. Pic prog/deka'nın kullanım kılavuzunda usb üzerinden programlama yapılmak istendiğinde ek gerilim kaynağı verilmesi gerektiği yazıyordu. Ben de ürünün yanında gönderdikleri ek besleme sağlayacak kaynağı da bağladım ancak hatayı gideremedim. Ne yapmam lazım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

AsHeS

Alıntı yapılan: _MeRKeZ_ - 05 Ağustos 2012, 16:35:45
Merhaba arkadaşlar,

PIC programlamayı öğrenmeye yeni başladım. Yazılan uygulamarı denemek için pickit 2 ve pic prog/deka 16f87x aldım. Bu iki ürünü icsp ile birbirine bağlamaya çalıştığımda düşük gerilim (Vpp'den kaynaklı) hata alıyorum. Pic prog/deka'nın kullanım kılavuzunda usb üzerinden programlama yapılmak istendiğinde ek gerilim kaynağı verilmesi gerektiği yazıyordu. Ben de ürünün yanında gönderdikleri ek besleme sağlayacak kaynağı da bağladım ancak hatayı gideremedim. Ne yapmam lazım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
İyi de deka nın üzerinde kendi programlayıcısı var dışarıdan bağlantı yapılmıyor diye biliyorum .

_MeRKeZ_

Pic prog/deka 16f87x'in hem port üzerinden hem de usb bağlantısıyla programlanma imkanı var