CERN'de ışık hızı aşıldı iddiası

Başlatan mosfet, 05 Ağustos 2012, 22:31:25

mosfet

15 bin defa ölçüm yapan bilimadamları sonucun kendilerini şaşırttığını, bu nedenle ABD ve Japonya'dan başka kuruluşlardan da bağımsız şekilde bu ölçümleri değerlendirmelerini istediklerini açıkladı. Araştırmacılar o zamana dek bu bulgulara temkinli yaklaştıklarını söylüyor. Albert Einstein'e göre hiçbir şey ışıktan daha hızlı hareket edemez....

bulut_01

magdem öyle  mantık dışı yanı eger ısık hızı aşılmıssa gönderılen parcacık moleküllerinin fizik kanununa göre kayıp olması lazım
YENİLMEZ..

OG

Alıntı yapılan: mosfet - 05 Ağustos 2012, 22:31:25
15 bin defa ölçüm yapan bilimadamları sonucun kendilerini şaşırttığını, bu nedenle ABD ve Japonya'dan başka kuruluşlardan da bağımsız şekilde bu ölçümleri değerlendirmelerini istediklerini açıkladı. Araştırmacılar o zamana dek bu bulgulara temkinli yaklaştıklarını söylüyor. Albert Einstein'e göre hiçbir şey ışıktan daha hızlı hareket edemez....

Başındaki ve sonundaki lüzumsuz eklentiler hariç güzel (halk dilinde anlaşılır açıklama anlamında) video.

CERN çalışmalarını merakla takip ediyorum. Çalışmalarda çok çok şey çıkacağını da zannediyorum.

Bir şeyi anlayamadım, Işık hızı bulunduğu ortama göre hızını değiştirir, tamam, vakum ortamda max hızdadır, tamam. Bu parçacıklar CERN den Italya'ya nasıl bir ortam içinde gönderilmiş, o konudan bahsedilmiyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muuzoo

Ölçüm sonuçlarında bağlantıdan kaynaklı bir hata olduğu ortaya çıktı. Bunla ilgili açıklama yapıldı. Hatta bu deneyin başındaki kişi istifa etti.

http://tr.euronews.com/2012/03/30/isik-hizi-deneyi-isinden-etti/

gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

muratdu

Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) : Ey Cebrail (aleyhisselâm) onuda anlat dedi.

Cebrail (aleyhisselâm): Ya RasulAllah onu ne sen sor ne ben söyleyeyim. Rabbime en yakın olduğum yerdeydim. Kendi mekânımda ve 7 kat semanın üstünde arş-u alanın altındaydım.

Sen Uhud savaşındaydın ve devam etmesini söyler Peygamberimiz

Cebrail (aleyhisselâm): Savaş sırasında darbe aldın. Darbe alınca miğferinin demiri yanağına battı. İşte tam o sırada yanağından süzülen bir damla kan yere düştü düşecek

Alemlerin Rabbi şöyle dedi: Yetiş Ey Cebrail. Eğer Resulümün kanı yere düşerse andolsunki Yerde ve gökte bir tek canlı bırakmam.

Cebrail (aleyhisselâm): İşte o anda tüm gücümle yeryüzüne Uhud'a yöneldim. O kadar hızla indim ki Yanağından süzülen kan tam yere damlamak üzereyken yetiştim ve kanadımın üzerine düşürdüm... Hamd olsun Rabbime.

Not: 1. kat semanın, insanoğlunun bugünkü teknolojiyle görebildiği en uzak mesafe olan yani yaklaşık 13 milyar ışık yılı uzaklığında olduğu söyleniyor. Bu durumda Cebrail (aleyhisselâm)'ın sahip olduğu hızı hesaplayınız.

bulut_01

@OG yer altından 730km ılerde dedektor dedıgı alıcıya +-20 cm hata capı bulunan alıcıya hıc bır baglantı olmadan yerın altında notron tabancı ıle yüklü ifade edilen atom parcacıkların gonderılmesı yalan danıskası mılyonda 20 oranla daha hızlı ıfadesı gecıyo adamlar 10 ns aldındakı ıslemlerı hesaplıyolar o hızın altında hesaplayacak elektronık kompanent bılen var mı fpga dahil ?
YENİLMEZ..

mosfet

Birebir bütün sonuçlar paylaşılırmı sizce bu deney sonrası ?

muuzoo

Tekrar ediyorum o deneyin sonuçlarının hatalı olduğu açıklandı. Deneyi yöneten kişi de istifa etti.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

FİRE BİRD

Evet hatalı olduğu açıklandı , epey sonrada Cern  Higss parçacığının bulunduğu açıkladı.Buna en çok sevinen Prof. Peter Higss olmuştur muhakkak ,avrupalı bilim adamları ilk muhalifleri olmuştu.

OG

Evet muzoo bahsetmiş. Sonuçlar zaten bildiğim kadarıyla butun katılımcılara açık hatta dünyanın çok bilim kuruluşlarına gönderilip değerlendirilmesi isteniyor.

@muratdu, önemli olan benim anlayacağım şekilde açıklama yapman.

Mesela son paragrafı ben açayım,

1. kat sema madde alemidir. Madde olarak algıladığın, derine inemediğin müddetçe 1. kat semadasın. Ayet de  1. kat semayı yıldızlarla donattık der. İman etmeyenler orayı geçemezler der HŞ  (o kapı onlara kapalı).

Madde algısını anlatabilmek için altta tekrar verdiğim videoyu sık sık paylaşıyorum, görünen o ki insanoğlu artık bu sınırları hızlıca aşacak ve gerçeklerle yüzleşecek. Ahir zamanda insanların hızla iman etmesi konusunu da bununla yorumluyorum.

Dr Quantum Ozet (Ne Biliyoruz ki..) - 1 / 4

mesaj birleştirme:: 05 Ağustos 2012, 23:56:00

@muratduu, bunu da izlemeni tavsiye ederim.
https://www.picproje.org/index.php/topic,41719.msg301272.html#msg301272
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.