$4.99 Stellaris ARM Cortex-M4F LaunchPad

Başlatan fatihinanc, 08 Ağustos 2012, 03:00:59

Seferi

Teşekkürler hocam.
Bir şey daha sorayım o halde; mesela ebay'dan en fazla 20-30$ lık bir sipariş versem bana kargo ücreti kaça mal olur ortalama? Daha önce hiç  yurtdışından alışveriş yapmadığım için açıkçası çekiniyorum. 30$ a alıp 30$ da kargo vermeyeyim  :o

mozkan87

Alıntı yapılan: mmilamur - 30 Eylül 2012, 21:09:44
Teşekkürler hocam.
Bir şey daha sorayım o halde; mesela ebay'dan en fazla 20-30$ lık bir sipariş versem bana kargo ücreti kaça mal olur ortalama? Daha önce hiç  yurtdışından alışveriş yapmadığım için açıkçası çekiniyorum. 30$ a alıp 30$ da kargo vermeyeyim  :o

Bu konunun yeri burası değil ama genede cevap yazayım. Ebay de kargo ücreti ne kadar yazıyorsa o kadar ödersiniz. Zaten o ücretide kargocuya değilde satıcıya ödüyorsunuz alışveriş sırasında. Ama birde gümrük olayı var eğer gümrüğe takılırsa o zaman çıkıyor ekstra ücret. Forumda gümrük ile ilgili bir başlık vardı, ayrıntılı bilgiyi o başlıkta bulabilirsiniz.

AsHeS

Alıntı yapılan: mozkan87 - 30 Eylül 2012, 19:09:03
Herşey dahil 4.99$ ekstra hiçbir ücret yok. Ancak bugün sipariş verirseniz 2013 Mart gibi gelir herhalde geçenlerde forumdan sipariş veren bir arkadaş şubat 2013 gibi bir zaman söylüyordu.
Şaka gibi şubat,mart,nisan koskoca TI 40000-50000 adet siparişle başedemiyor mu yahu ?

mcn

Bu verdiğimiz siparişi iptal edebiliyor muyuz? Aralıkta yollayacaklar kiti ama o sıra ben askere gidiyor olacağım  >:(
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

serhat1990

Alıntı yapılan: mcn - 02 Ekim 2012, 09:45:34
Bu verdiğimiz siparişi iptal edebiliyor muyuz? Aralıkta yollayacaklar kiti ama o sıra ben askere gidiyor olacağım  >:(

Hocam ödemeden sonra iptal oluyormu bilmiyorum .

Ben sipariş vermiştim siparişim kabul oldu fakat ödemede problem çıktı . Banka kartım ile ile ilgili mail attım , siparişin iptali için  . Mail yoluyla geri döndüler. İnceleniyor sizi arayacağız gibisinden . Türkiye  distribütörlüğünden telefon geldi . Görüştük siparişleri iptal ettim . Bir mail atın isterseniz 2 3 saat içinde arıyorlar .

İyi çalışmalar. 

mcn

Sipariş gönderilmediği için henüz ödeme de bekliyor yazıyor,gönderecekleri zaman parayı çekiyorlar sanırım.

hangi adrese mail attınız hocam, merkeze mi distribütöre mi?

f15eagle

ben de dün iki adet satın aldım onay mesajlarından yazan;
EstimatedShipDate
12/10/2012

Aralıkta yollayacaklarmış hiç fark etmemiştim hemen gelir diye bekliyordum, yeni sipariş verecek arakadaşların dikkatine..

CoşkuN

TI gibi firmalar şu işleri adam gidi neden beceremiyorlar acaba, böyle bir kit çıkınca çok talep olacağını kestiremediler mi?

f15eagle

ti kitleri çinde üretmiyor amerikada üretiyor belki ondandır, pahalı olmasının da sebebi genelde bu konuya bağlanıyor. hem eleman üretip hem kit üretmek zor gelmiştir belki çinli bir firmayla anlaşıp sipariş verseymiş şimdiye daha yüksek sayıda piyasaya sürerdi

serhat1990

Alıntı yapılan: mcn - 02 Ekim 2012, 11:30:26
Sipariş gönderilmediği için henüz ödeme de bekliyor yazıyor,gönderecekleri zaman parayı çekiyorlar sanırım.

hangi adrese mail attınız hocam, merkeze mi distribütöre mi?

Merkeze orda teknik destek bölümü var. Görmüşsündür teknik destek bölümü altıda ne ile ilgili olduğuna dair seçenekler var. Sipariş ile ilgili bölümünden yapıyorsun. Sipariş iptali seçeneğine tıkla gönder :)

https://estore.ti.com/contactus.aspx Bu linkten sipariş iptalini seç gönder. İşin halledilir. Ben burdan yapmıştım .

İyi çalışmalar.

mcn

Eyvallah hocam sıkıntımızı bildirdik bakalım ne diyecekler. Belki başka iptal ettirmek isteyenlerde olur.

serhat1990

Alıntı yapılan: mcn - 02 Ekim 2012, 14:52:05
Eyvallah hocam sıkıntımızı bildirdik bakalım ne diyecekler. Belki başka iptal ettirmek isteyenlerde olur.

mail adresini kontrol et arada oraa cevap atıyorlar. Eğer ellerinde telefon numaran varsa bir temsilci seni arıyor . İşini hallediyorsun :)

İyi çalışmalar. Bu arada arayan numara almanya numarasıydı yanlış hatırlamıyorsam +49 , ama konuşan bizden merak etme  :)

mcn

az önce konuştuk baya da muhabbet ettik arayan kişi ile   :)
Siparişimi direk iptal etmişler.

Sırf ti ya kızdığım için iptal ettirdiğimi de belirttim, korkunç bir talep var kite dedi, bunun böyle olacağının bariz belli olduğunu birçok kişinin geç gönderim tarihlerinden şikayet ettiğini de ekledim.

İptal etmek isteyen olursa serhat1990 ın verdiği adresden iptal ettirebilir.
Bu arada eline geçipte satmak isteyen olursa talibim  ;D

CoşkuN

Arkadaşlar bu Stelaris'in ST'nin STM32F4 Discovery kartından bariz bir üstünlüğü var mı?
STM32F4 diğeri kadar ucuz değil ama daha üstün özellikleri var diye biliyorum, hem Türkiye'den de rahatlıkla alınabiliniyor şu an...

serhat1990

Alıntı yapılan: CoşkuN - 02 Ekim 2012, 16:14:49
Arkadaşlar bu Stelaris'in ST'nin STM32F4 Discovery kartından bariz bir üstünlüğü var mı?
STM32F4 diğeri kadar ucuz değil ama daha üstün özellikleri var diye biliyorum, hem Türkiye'den de rahatlıkla alınabiliniyor şu an...

Hocam 5$ olması tercih sebebi :)
STM32F4 çok rahat temin edilebiliyor. Çizgi-Tagem bu konuda çok iyi destek veriyor .

Alıntı yapılan: mcn - 02 Ekim 2012, 16:10:29
az önce konuştuk baya da muhabbet ettik arayan kişi ile   :)
Siparişimi direk iptal etmişler.

Sırf ti ya kızdığım için iptal ettirdiğimi de belirttim, korkunç bir talep var kite dedi, bunun böyle olacağının bariz belli olduğunu birçok kişinin geç gönderim tarihlerinden şikayet ettiğini de ekledim.

İptal etmek isteyen olursa serhat1990 ın verdiği adresden iptal ettirebilir.
Bu arada eline geçipte satmak isteyen olursa talibim  ;D

Hadi geçmiş olsun :)