Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

ccs c kaynak

Başlatan silentkiing, 15 Ağustos 2012, 16:29:06

silentkiing

arkadaşlar ben ccs üzerinde bayağı uzman olmak istiyorum şu an kayan yazı projesi üzerinde çalışıyorum bu konu hakkıda bana yardımcı olacak kaynak dökümanları arıyorum yardımcı olursanız sevinirim ayrıca elinizdeki kayan yazı hakkındaki bilgilerinizide paylaşırsanız mutlu olurum

arslan74

Alıntı yapılan: silentkiing - 15 Ağustos 2012, 16:29:06
arkadaşlar ben ccs üzerinde bayağı uzman olmak istiyorum şu an kayan yazı projesi üzerinde çalışıyorum bu konu hakkıda bana yardımcı olacak kaynak dökümanları arıyorum yardımcı olursanız sevinirim ayrıca elinizdeki kayan yazı hakkındaki bilgilerinizide paylaşırsanız mutlu olurum

Böyle bir istekte bulunmak yerine, bu sitede arkdaşların yayınladığı kayan yazı projelerini kendiniz arayıb incelemeniz daha doğru olmaz mı?

Uzmanlık emek ve özverili çalışmayla olunur. Kendin hiçbir gayret sarf etmeden ayağına kadar gelmesini istediğin bilgilerle uzman olunmaz.

ziyaretci

Alıntı yapılan: arslan74 - 15 Ağustos 2012, 23:38:24

Uzmanlık emek ve özverili çalışmayla olunur. Kendin hiçbir gayret sarf etmeden ayağına kadar gelmesini istediğin bilgilerle uzman olunmaz.

@arslan74 kesinlikle.

Alıntı yapılan: silentkiing - 15 Ağustos 2012, 16:29:06

@silentkiing kayan yazı projesi ile başlamak bir yazılım dilini öğrenmenin kilit noktası diyebilirim.

CCS C ye başladığım ilk günlerde ve haftalarda kayan yazı projesi için çalışıyordum.Evet başlarda gerçekten çok zorlanıyor insan, çabalamak gerekiyor , bir gün içerisinde gereğinden fazla projeyle uğraşırsan sıfırdan(yeni bir dille) insan yorgunluktan dolayı bazı kolaylıklar arıyor.Bu normal bir davranış çünkü bir şeyi öğrenmek için çabalıyorsun,zorlanıyorsun başlarda belki bir şeye anlam veremiyorsun bu andan sonrada artık vücudun beynin ödül istiyor bu kadar uğraştım artık bir yerden bir kapı açılsın da 1 adım ilerleyeyim. Ama yetmiyor.

Bunu samimi olarak söylüyorum ilk başladığımda birçok kayan yazı proje örneği buldum.Fakat hiçbir şeye anlam veremedim.Verilmez de zaten neden verilmez başkasının günler sonra geliştirdiği bir projeyi anlamaya çalışmak. Zor olur hayliyle.Düşünceler insan beyninde zamanla oluşuyor.Adım adım şunu demeye getiriyorum projeyi yapan birisi projenin son durumunda 10.adımda ise biz birinci adımda bile değil iken bu 10 adımlık tecrübe ve birçok hata öğrenimlerini anlamaya çalışınır.

İnternet te  araştırırsan birçok proje çıkar.Bak elbette onlara bakma demiyorum.En azından gözün alışır.Ama kafana koyduysan asla vazgeçme bırakma bugün bir şey öğrenemedin mi?, moralini bozma,yılma yarın öğrenirsin inşallah ama mutlaka öğrenirsin azminden vazgeçmezsen.

Başlangıçta bu hazır projeleri incelerken, o projeleri kendine ana yol olarak görme, hazır projeler demo olur her zaman.Sen ilerde nette bulunan hazır projelerden daha iyisini geliştirebilirsin.

İyi çalışmalar dilerim.

serhat1990

Alıntı yapılan: arslan74 - 15 Ağustos 2012, 23:38:24

Konuya verilebilecek en iyi cevap .

silentkiing

arkadaşlar dediğinizi yaptım ama erkan arkadaşımızında dediğii gibi bulduğum projeleri incelemee rağmen anlayamıyorum onun için sizden kaynak talebinde bulundum

dijital74

CCS C için Serdar Çiçek 'in CCS C ile Pic Programlama kitabı var. Altaş yayınları ....