pic16F serisinde 12bit adc varmıdır? (tuzak soru)

Başlatan Maxim, 27 Ağustos 2012, 18:57:54

Maxim

AsHeS

Maxim

bunları ülkede bulamıyoruz çünkü hala 16F84A satılıyor :)

çok kişi bu entegreyi soracak, sipariş edecek, isteyecekki adamda getirsin,
satmaz diye yada az satar diye getirmiyorlardır heralde
buna benzer daha ne entegreler var

bakın dorukan ın stoklarına "atıyorum" 18F2520 25 adet gözüküyorsa, 16F877A 1500 adet falandır.
çünkü satmayan şeyi az getiriyorlar doğal olarak
yoksa niye para kazanmak istemesinki firma

birde şu enteresan, aklıma geldi
dünyada smd (soic) kılıfı daha pahalı satılan ülke sadece türkiyedir heralde

benim görüşüm bu yönde

mustafa_cmbz

smd nin üretim maliyetimi daha yüksek yada üretim aşamalarımı daha külfetli bilemedim ama harbiden çok pahalıya alıyoruz...

şöyle birşey var bizim türk milletimizde belki ondan dolayıdır :P hani derler ya ufak olum bu ufak şey herzaman pahalıdır fln gibisinden :P

tyildizak

Alıntı yapılan: Maxim - 28 Ağustos 2012, 08:08:05

birde şu enteresan, aklıma geldi
dünyada smd (soic) kılıfı daha pahalı satılan ülke sadece türkiyedir heralde

benim görüşüm bu yönde

Bence de öyle. Mesela örnek verdiğiniz entegrenin dip kılıflısı smd kılıfllılara göre ortalama  %10 daha pahalı. Ama Türkiye'de genellikle oranlar tersine dönüyor.

OG

Arkadaşlar ulkeye gelmemesinin özel bir sebebi olamaz. Malzeme yeni ve isteyen yok. Yalnızca arz talep meselesi. Bunu daha önce de çok yaşadık. 12F683'ü nerede buluruz diye bas bas bağırırdık. Şimdi kum gibi heryerde.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mucit23

Alıntı yapılan: OG - 28 Ağustos 2012, 13:05:17
Bunu daha önce de çok yaşadık. 12F683'ü nerede buluruz diye bas bas bağırırdık. Şimdi kum gibi heryerde.

İşe yaradığına göre şimdide 16F1782-83-84 için bas bas bağıralım :)

t2

kaç bintane lazım? kaç yüzkişi sordu?

Bir ara mahallenin gençleri dalga geçmek üzere petshop lardan birini sıkça arayıp "tapir maması" soruyormuş. Sonunda camda bir yazı belirmiş. Tapir maması geldi !

muratdu

Ben zamanında 5-10 kırtasiyeye pusula sormuştum, yoktu. Baktım 6 ay sonra hepsinin vitrininde pusula!
Sonra almaktan vazgeçtim ama olan oldu.

t2

İnternetten bu tip organizasyon süper olur. Forumlarda hazır toplanmışız.  Ne lazım. toplanalım isteyelim. ağırlığımızı koyalım. facebooktan diktatör devrilirse bu daha kolay olur.

muhittin_kaplan