Bu malzeme hangi firmanındır ve nedir?ÇOK ÖNEMLİ...

Başlatan MT, 03 Eylül 2012, 11:49:17

MT

Arkadaşlar uzun süredir araştırmaktayım ama bir türlü sağ taraftaki malzeme logosunun hangi firmaya ait olduğunu bulamadım datasheet'ini bulmam gerek ama malzemenin marking koduyla bir sonuç elde edemedim sadece sol resimdeki ürüne benzer bi malzeme buldum davranışlarını test ettim alakaları yok birbiriyle(ayrıca b240 ve 1n4148 diyotlarla davranışlarını gerçeklemeye çalıştım ama yine olmadı). Bu komponent çinden aldığım 125Khz modulatör demodulatör devresinden çıktı ve bu ürüne acil olarak ihtiyacım var.
Ayrıca ürünün üzerindeki yazı resimde de belirttiğim gibi malzemeyi lehimlediğimde yazısı altta kalıyor üstte birşey yazmıyor :-/ malzeme paketi SOT-23'tür.

Maxim

MT

Alıntı yapılan: Maxim - 03 Eylül 2012, 11:59:17
motorola değilmi o ?

motorola'ya bende benzettim ama logo direk bu yani yarım basılmış baskı hatası falan değil yani motorola'yı da araştırdım yine sonuç çıkmadı elnec'in sitesinde logo kütüphanesi baya bi geniş ordanda baktım yok böyle bir logo merdiven altı üretim mi diye düşünmeye başladım :-/

mdargut

Malzemeyi bilmiyorum ama sanırım bacakları geriye doğru kıvırıp lehimlemişler. PCBde yaptığım bir hata nedeniyle bir keresinde tranzistörleri böyle kullanmıştım. Yazı altta kalıyordu. Bulduğunuz malzemeyi birde öyle deneseniz?

salih18200

Tam olarak aradığınız ürün mü bilmiyorum ama

CMOS voltage regulator
Ürünün part numarası JC5330 ancak sot-23 kılıflarda M530 olarak etiketleniyormuş.

http://s02.yizimg.com/images/DocumentView/1553/2010031911175453.swf

asma

Alıntı yapılan: kim - 03 Eylül 2012, 12:24:19
Malzemeyi bilmiyorum ama sanırım bacakları geriye doğru kıvırıp lehimlemişler.
Aynı fikirdeyim.  ;)

MT

Alıntı yapılan: salih18200 - 03 Eylül 2012, 12:25:31
Tam olarak aradığınız ürün mü bilmiyorum ama

CMOS voltage regulator
Ürünün part numarası JC5330 ancak sot-23 kılıflarda M530 olarak etiketleniyormuş.

http://s02.yizimg.com/images/DocumentView/1553/2010031911175453.swf

ÇOK teşekkür ederim verdiğiniz datasheet'e göre denedim evet bildiğimiz regulatörmüş. 4V-10V arasını 3V'a dönüştürüyor. İnşallah başkalarınında işine yarar.

MT

Alıntı yapılan: kim - 03 Eylül 2012, 12:24:19
Malzemeyi bilmiyorum ama sanırım bacakları geriye doğru kıvırıp lehimlemişler. PCBde yaptığım bir hata nedeniyle bir keresinde tranzistörleri böyle kullanmıştım. Yazı altta kalıyordu. Bulduğunuz malzemeyi birde öyle deneseniz?
Alıntı yapılan: asma - 03 Eylül 2012, 12:47:01
Aynı fikirdeyim.  ;)

Artık bende aynı fikirdeyim :) Şimdi anladım bu malzemeyi sökerken çok hassas davranmam gerekiyordu,yoksa pinler çok çabuk kopuyordu demek ters çevirdiklerinden dolayıymış.