ISD serisi entegreler ile ses kaydı

Başlatan baykoyu, 07 Eylül 2012, 19:21:32

baykoyu

Merhaba arkadaşlar,

Başladığım projede ses kayıt entegresi kullanmam gerekiyor. Kullanacağım entegrenin ses kalitesinin ve maliyetinin tatmin edici olması mümkünmüdür ? önerdiğiniz entegre varmdır.
Ayrıca bu diyelim ki 120 sn lik kayıt süresi olan  hafızayı nasıl bölebilirim amacım süreyi yaklaşık olarak 3 veya 2 ye bölmek ve mikrodenetleyiciden gelen tetiğe göre istediğim playback yapması bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden  çok teşekkürler.

iyi çalışmalar...

baykoyu

Şu an kullanmam gereken entegre ısd1790 arkadaşlar buna 3 mesaj kaydetmem ve  hoparlöre vermem gerekiyo yardımlarınızı bekliyorum .s

fryrmnd

En basitinden Play Fwd Stop Erase butonlarını tetikleyerek yapabilirsin. Play pinin low( high da olabilir datashertten bakmak laazım )da tuttuğun sürece ilk kaydı yaparsın. Aynı şekilde 2. ve 3. kayıtları. Daha sonra Fwd pinini tetikleyerek istediğin mesajı dinleyebilirsin.

stor

APR 9600 ser,s, entegre ile 1 dakikalık 1-2-4-8 farklı zamanda kayıt yapabilirsin.kolay gelsin

baykoyu

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim devrem gayet güzel bir şekide çalıştı sonunda :)

baykoyu

Tam herşey bitti eve gidiyoruz derken yine mi sorun çıkar ya :(
Acaba bu ISD1760 a mikrofon değilde başka bi şekilde ses kaydı yapmamız mümkünmüdür yani ben bir ürün oluşturmak istiyorum fakat her cihaza tek tek mikrofondan ses kaydetmek sıkıntı bunun daha kolay bir yolu varmıdır acaba ? Şimdiden teşekkür ederim.
İyi çalışmalar...

fryrmnd

aux girişinden yapabilirsin. pc nin kulaklı çıkışında bir jak ile bir kondansatör üzerinden girebilirsin.