CCS C de Eski bir projeyi tekrar açamıyorum.

Başlatan Mucit23, 10 Eylül 2012, 14:11:32

Mucit23

Arkadaşlar Merhaba. CCS ile ilgili bir problemim var. Daha önceden yapmış olduğum bir çalışmayı açıp tekrar üzerinde çalışmak istiyorum. Örneğin main.pjt dosyasına çift tıkladığımda ccs açılıyor ama editöre kodlarım gelmiyor... Compile edemiyorum Etmeye çalıştığımda ya aşağıdaki gibi yada file Name Error diye bir hata veriyor.

4free image uploader
Bu tüm çalışmalar için geçerli. Ne yapmam gerekiyor. CCS demi problem var acaba. 4.128 yüklü. Yardımcı olursanız sevinirim.

serhat1990

C dosyanı not defteri ile açıp tekrar projeyi oluşturmayı dene istersen. Benimde bir kere benzer bir sorun başıma geldi kodlar açılıyor fakat derlemiyordu kaldırdım kurdum düzeldi.

Mucit23

Yok kaldırıp yeniden kurdum düzelmedi. Kuruyorum ama yanlışmı kuruyorum acaba. Gerçi önceden çalışıyordu. Ne oldu şimdi anlamıyorum.
ideutilsupd.exe ve pcwhdupd.exe olmak üzere iki adet setup dosyası var.
ilk önce hangisi kurulması gerekiyor?
Öncelik önemlimi?
Bilgisayarımdaki Sistem 64 bit. CCS nin 64 bit ilesorunları oluyormu

serhat1990

Alıntı yapılan: Mucit23 - 10 Eylül 2012, 14:22:02
Yok kaldırıp yeniden kurdum düzelmedi. Kuruyorum ama yanlışmı kuruyorum acaba. Gerçi önceden çalışıyordu. Ne oldu şimdi anlamıyorum.
ideutilsupd.exe ve pcwhdupd.exe olmak üzere iki adet setup dosyası var.
ilk önce hangisi kurulması gerekiyor?
Öncelik önemlimi?
Bilgisayarımdaki Sistem 64 bit. CCS nin 64 bit ilesorunları oluyormu

Ben 1 senedir ccs c dilinde pek program yazmıyorum. Açıkçası pek hatırlamıyorum ama bence sıranın pek önemi yok. Ben ilk olaraj pcw.exe sonrasında ide.exe ' yi kuruyordum. Program kurulunca help bölümünde kurduğun versiyonlar gözüküyorsa başarılı olmuştur bence kurulum. CCS C 'yi 64 bit işletim sistemi üzerine hiç kurmadım.

Murat Mert

S.A.
Open/ Source File deyip
aç kopyala ve yeni proje oluşturup bunun üzerine kaydet.
mert07

Mucit23

Yahu sinir etti beni >:( >:(
Bir dosyayı bulamıyor ona eminim. Picwizart ile yeni bir proje oluşturuyorum. Problem olmuyor. Oluşturduğum projeyi derliyebiliyorum. Aslında görünür bir terslik var. Alt kısımda Unit yazan yerde projenin dosyalarının eski adresi var. Şimdi ben proje klasörünü farklı bir yere taşıyınca dosyaları yine eski yerde arıyor. Bulamayınca proje dosyalarını yükleyemiyor. Sorun budur. Ben proje dosyalarını ilk temelleri attığım yere taşıyınca sorun ortadan kalktı.
Ama Neden? Bunun bir çözümü yokmu? Dosyaların yeni adresini gösteremezmiyim. İlla sıradışı yollaramı başvuracağız...

serhat1990

Hocam bence en iyi çözüm program dosyasının içerisine c ve h dosyalarını atıp buradan include etmek .

esensoy

Hocam projenin pjt uzantılı dosyasını notepad ile aç, eski adresleri yeni adreslerle değiştir, düzelecektir,
Ben de bulana kadar çok tırmalamıştım,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Mucit23

fatih6761

Bu sorun benimde başıma gelmişti. Geçerli tek çözümü proje dosyalarını ( sadece proje, c ve h dosyaları) ayrı bir klasöre tek tek kopyalayın. Dosyaların özellikler penceresinden eğer seçiliyse Salt Okunur seçeneğini temizleyip uygulayın. İyi çalışmalar...

a_a_sezen

-Programı yönetici olarak çalıştırdığınızda sorun ortadan kalkabilir.
-Önceki windows kurulumlarından kalan uid ile de ilgisi olabilir. Dosya sahibi geçmişteki kullanıcı olarak kalmıştır.
Proje dosyasını salt okunur açmak zorunda kalıp oradaki @esensoy'un bahsettiği bilgileri güncelleyemiyor olabilir.
Güce ve Geleceğe Güvenle...