USB Host entegreleri veya MCU'lar

Başlatan Elektroemre, 11 Eylül 2012, 14:02:59

Elektroemre

Merhaba,

USB'den klavye, mouse, flash bellek gibi temel donanımları okuyabilecek hazır uygun fiyatlı entegreler arıyorum.
Mesela çin mşi'li CH376, Maxim'in MAX3421'i tam istediğim gibi. Ancak birinin bulunabilirliği sorun diğerinin ise uçuk fiyatı.

Uygun fiyatlı bulunabilen single chipler ya da ucuz host'lu mcu tavsiyeleriniz nelerdir?

ground

FTDI ın Vinculum serileri (VNC 1 , VNC 2) bulunuyor.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

EMG81

Mcu host u ile bu işi yapmak ne kadar zor veya ne kadar kolay? Daha önce hiç bu tarz bir çalışma yapmadım. Usb ile ilgili herhangi bir kitapta okumadım. Bir usb klavye nasıl init edilir, nasıl haberleşilir bilmiyorum. Sorularımın cevaplarını hangi dökümandan yada kimden alabilirim?

apsis

Ft firmasının serilerine bak.bulunubilirliği var.birde max. Firmasının var diye biliyorum.forumda aratırsan bununla ilgili konular var.mcu için ben basit bir uygulama için 18f2550 kullanmaya çalışmıştım :-)
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Elektroemre

Teşekkürler arkadaşlar,

Fantazimi açıklayayım; Linkteki gibi: http://eluabrain.blogspot.ro/2011/11/brainz-brainz-braaaaaaaaainz.html
Basit bir PC tasarlıyorum keyif için. Ancak güncel donanımlarla çalışabilmesi için 2-3 tane USB portu eklemek istiyorum.
Hazır USB entegreleri olursa SPI üzerinde okuyup yazılacak basit slavler'e dönüşmesini istiyorum. Ayrı bir MCU'yuda VGA controller yapacağım.

Her port için LPC17XX serisi çok pahalı. Alternatiflere bakıyorum. FTDI'nın çipi 2 adet host'lu ve fiyatı 4-5€ civarı uygun gibi.

Bunun dışında bir çok işte de kullanılabilir bir şey olduğu için böyle çiplerle çalışma yapacağım.

leblebitozu

Büyük olasılıkla bulacağın en ucuz usb host destekleyen çip PIC24FJ32GB002, 3 USD nin altında

arm-beginner

Alıntı yapılan: leblebitozu - 11 Eylül 2012, 14:34:58
Büyük olasılıkla bulacağın en ucuz usb host destekleyen çip PIC24FJ32GB002, 3 USD nin altında
OTG != USB Host Controller