PC controllu röle devresi

Başlatan jeosist, 18 Eylül 2012, 23:14:22

jeosist

Herkese merhaba

Pc den alacağı komuta göre üzerindeki üç röleden birini sürecek bir devre şeması arıyorum.  Pic devresi PC den IP tarzı bir kimlik almalıdır. Yani PC hangi devre olduğunu bilmelidir.  Birden fazla devre aynı data hattı üzerinde kullanılacaktır.

Murat Mert

Alıntı yapılan: jeosist - 18 Eylül 2012, 23:14:22
Herkese merhaba

Pc den alacağı komuta göre üzerindeki üç röleden birini sürecek bir devre şeması arıyorum.  Pic devresi PC den IP tarzı bir kimlik almalıdır. Yani PC hangi devre olduğunu bilmelidir.  Birden fazla devre aynı data hattı üzerinde kullanılacaktır.

S.A.
Sn. Arkadaşım plc ve haberleşme sistemini araştır. Araştırman gereken modbus ve scada. Kolay gelsin.
mert07

serhat1990

Merhabalar tüm forumlarda aynı projeyi soruyorsunuz . Başka bir forumda ücretli olarak proje için ilan koymuştunuz. Size şunları söylemek istiyorum .

İlk olarak tek bir pc ile üzerinde 3 ' er röle çıkışı olan kartların kontrolünümü istiyorsunuz. Eğer öyleyse röle kontrol ünitelerinden geri dönüş almak istiyormusunuz ? Problemi daha net tanımlarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz . Ayrıca devre şeması istiyorsunuz fakat pc ve devre arasında nasıl bağlantı olacağı belirtilmemiş . rs232 , usb , ethernet , ...  Bunları belirtmeniz çözümü hızlandırır.

İyi çalışmalar dilerim .