bilgisayarın comportuna buton bağlamak için pic devre ve yazılım ??

Başlatan diseqc, 20 Eylül 2012, 17:01:45

diseqc

merhaba;

Ben forma yeni üye oldum rizede yaşıyorum ismim murat, delphi de bir yazılım geliştirdim şu anda kullanılıyor ancak bu yazılıma uzaktan komut göndermem gerekiyor yani program bir sıramatik 5 mt ötede başka bir oda var orda 2 kullanıcı var yanlarında 2 buton olacak ve butona bastıklarında sistem programdaki ileri butonuna basılmış gibi ilerleyecek delphide com porttan gelen verileri okuyup işlem yapması kolay ancak butona basıldığında bana com porta bir değer gönderecek bir yazılıma ve devreye ihtiyacım var mesala 1. kullanıcı butona bastığında com porta "10" yada "A" yada "1" gibi bir değer göndermesi yeterli bu iş için neden başlamam gerekiyor nasıl yaparım konu hakkında bir bilgim yok elim elektroniği yatkındır eee delphide de program yazıyoruz sanırım assambly dili gerekiyor bunun içinde derleyiciler var sanırım hazır entegre devreleri de var bana yardım edin bir ışık tutana minnettar kalırım yardımlarınızı ivedi bekliyorum hepinize hayırlı günler.

ayhan_eee

Anladığım kadarı ile siz hangi odadan hangi tuşa basıldığını kontrol ettirmek istiyorsunuz.Bunun için 16f877a ile uart üzerinden veri yollayabilirsiniz.İlla asembly gerekmez C ile de olur.

eistain_54

Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!