Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

CCS C de kesme hatası

Başlatan atillaa, 26 Eylül 2012, 21:52:31

atillaa

arkadaşlar bir iki aydır ccs c ile pic programlama çalışıyorum
geçen günden beri kesme oluşturduğumda şöyle bi hata alıyorum

hatadan anladığım kadarıyla kesme fonksiyonun içinde lcd delay komutları kullanmamdan kaynaklanan bi durum
o kodları silince hata ortadan kalkıyor , anlayamadım nerden çıktı bu ?

ferdem

Hatanın sebebini yazmışsınız, kesme içerisinde delay rutinini veya onu kullanan bir fonksiyonu kullanmamak gerekiyor. String almanın tek yolu gets değil, getc ile karakter karakter alın, her karakteri kontrol edin, string bittiğinde(gets fonksiyonu 13 datasını bekliyor sanırım) bitti=1 yaparsınız, ana döngüde de bitti değişkenini kontrol ederek kesme içerisinde yapmak istediğiniz işlemi ana döngüde aynen yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

atillaa

Alıntı yapılan: ferdem - 26 Eylül 2012, 22:30:36
Hatanın sebebini yazmışsınız, kesme içerisinde delay rutinini veya onu kullanan bir fonksiyonu kullanmamak gerekiyor. String almanın tek yolu gets değil, getc ile karakter karakter alın, her karakteri kontrol edin, string bittiğinde(gets fonksiyonu 13 datasını bekliyor sanırım) bitti=1 yaparsınız, ana döngüde de bitti değişkenini kontrol ederek kesme içerisinde yapmak istediğiniz işlemi ana döngüde aynen yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.
cevap için teşekkür ederim ancak bu olay sonradan ortaya çıktı önceki bir çok uygulamamda delay komutunu ve printf komutunu kullanabiliyordum.O yüzden kafam karıştı