Proje yarışması için yardım

Başlatan eml581, 22 Ekim 2012, 21:50:08

eml581

Arkadaşlar bir proje yarışmasını katılmk istiorum Eml Lise 3 sınıf öğrencisiyim kaç gündür düşünuorum birşey bulamadım sizin de bazı fikirleriniz var bana ilham olması doğrultusunda bilgilendiriseniz sevinirim Saygılar

muratdu

Beyninizde ortalama 10 milyar nöron hücresi mevcut ve her an aralarındaki bağlantılar azalıyor...Lütfen zorlayın kendinizi...

baykoyu

Kardeşim proje yarışması diyosun özgün birşey olmalı bizim değil senin fikirlerin olması gerekli . Sen kafanda yaratırsın takıldığın bir nokta olur her zaman bilgimiz tecrübemiz yettiğince destek oluruz .

pardus

Merhaba,
Aşağıdaki linkte bilgisayar kontrollü kayan yazı devresi mevcut, üniversitede iken bitirme ödevi olarak yapmıştım. Hocam çok beğenmişti fatura bulabilirsen okula satın alırız demişti ve satın almışlardı. Bence bunu yapabilirsin ve insanların çok dikkatini çeken bir devre... Kolay gelsin..

http://www.antrak.org.tr/gazete/092003/metin.htm

eml581

abilerim sizin dediklerinize katılıorum sizin bana örnek gösterebileceğiniz projelerden fikir almak amacım sadece

ankyra

proje yarismalarinin amaci dusunulmeyeni bulmaktir. cok mukemmel bir uygulama beklenmez beklenmemelidir zaten. ancak olgunlasan fikir ileride bir bulusun kaynagi olabilir mi diye bu yarismalar duzenlenir. buradaki cogu insan ozgun bir proje bulsa zaten kendisi yapar ya da yaptirir. yeni bakis acilari elde etmek icin sizler bu yarismalara tesvik ediliyorsunuz.

ancak yardimi olabilecek birkac sey soylemek gerekir ise;
enerji verimliligi, temiz enerji, cevresel atik yonetimi gibi konular son zamanlarda oldukca revacta olan konular. bunlar ile ilgili birseyler dusunebilirsin.

kudretuzuner

Merhaba
Tren yolu ile karayolunun kesiştiği noktalara hemzemin geçit denir.Tren geldiği zaman karayolunu otomatik bariyer ile kapatan basit bir proje geliştirebilirsiniz.PIC16F628A-step motor-çin malı ucuz bir oyuncak tren-step motorun kontrol edebileceği bir kol-ucuz oyuncak lazer ışık-birkaç fototransistor-besleme.......vs malzeler ortalama bunlardır.Kolay gelsin.
Amatör

diot

Sana zor bir proje fikri vereyim. saksıyı çalıştır. Hem kimya , hem fizik, hem elektronik . Girdilerimiz Hidrojen oksijen su boraks Çıktımız elektrik.
Yani hidrojeni elektriğe dönüştür. Yani hidrojen bataryası. :) Hadi bakalım kolay gele. Üretilen elektiriklede elektrikli oto yaparsın. Bu tipte amerikada 450 kadar oto motor patenti alındı haberin ola. Türkiyede ilk ol. Ana haberlere çıkarsın vesselam.

eml581

abi bn onu bu yaşta yapsam beni okutmyıp mezun ederler

gtekdemir

Alıntı yapılan: eml581 - 23 Ekim 2012, 17:25:40
abi bn onu bu yaşta yapsam beni okutmyıp mezun ederler
Sen hele bi yap, o saatten sonra okumasanda olur zaten

z

Bilgi seviyenden bahsetmelisin.

Elektrik ve Elektroniğin hangi dallarında bilgi sahibisin?

Elektrik ve Elektronik haricinde daha başka hangi meslek dallarına ilgilisin?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

eml581

Eml lise 3 öğrencisiyim dedğim gibi pıc devreleriyle ilgilenmeye yeni başladım okulda hocalarımdanda destek alabilirim elektrik elektronik konularında
Başka meslek dallarına ilgim yok ama yapıcağım projeme göre diğer meslek dllarındnda yardım alabilirm

mesaj birleştirme:: 23 Ekim 2012, 18:00:57

Diot abi fizik ile kmya hiç aram yok daha çok elektrik lektronik üzerine ilgim

diot

Bu konuda hidrojen yakıt pili yapan firmalar var. Türkiyede bir üniversite lab.ındada yaptılar ama araştırma safhasında kaldı olay.  A.B.D. lisanslı bir çok patent alındığını biliyorum. Hidrojeni boraks dan yapılma yakıt pillerinde depolayıp kullanıyorlar. Böyle oluncada Türkiyedeki boraks (Bor) elementinin önemi artıyor ne yazıkki.

Eğer istersen yapabileceğin basit bir devre var. Bu pc lerde kullanılan tv kartlarının (philips tunerli) olanından sökeceğin tuner ile tv alıcısı yapabilirsin. tuneri pic ile kontrol edip fm radyo ve tv video sinyali çıkarabilirsin. piyasada bu projeden yapanlar var.
NOT: Matematik, Fizik, Kimya ile aranı düzeltsen iyi olur. Onlarla kanki olmalısın.  Üniversiteye gitmeyecem diyorsan başka.

eml581

diot abi bilgilendirmen için sağol dedğin konularla kanka olmaya çalışacağım