4 X 6 keypad Proton ide Uyguluma fikir Beklentisi

Başlatan tayfunaki, 23 Ekim 2012, 11:55:12

tayfunaki

Merhabalar,

Projemde 24 tane key mevcut, proton daki inkey , gayet kolay fakat 16 key destekliyor, bu durumu nasil çözebilirim acaba, 25- 30 tane key ihtiyacimiz olduğunda nasil bir yol izlemeliyiz.

ide  = proton, basic kullaniyorum, işlemci 18F serisi.

Fikirlerinize ihtiyacim var..

tşkler.

Tagli

İşlemcince ADC modülü olduğunu tahmin ediyorum. Bu durumda sadece 4 bacak ve birkaç direnç ile bu işi çözebilirsin. Eskiden buraların aktif üyelerinden olan FxDev, kendi sitesinde bununla ilgili bir örnek uygulama vermişti. Gerçi örnek C ile yazılmış ama mantığı anlaşıldıktan sonra Proton'a da rahatlıkla geçirilebilir bence (ben zamanında asm ile yapmıştım).
Gökçe Tağlıoğlu

tayfunaki

tşkler tagli , mantik fena değil fakat, referans voltajindaki 1-2 voltluk değişimlerin tuş konfigrasyonunu etkileyeceğini düşünüyorum, analog faktörlerin yüksek olduğu bir model bu.

Bir şekilde bir matris ve tarama yapmaliyim ama.. nasil. henüz oturtamadim ... ilgin için teşekkür ederim.

dombilik

Satir,sütun iliskisi.Satir A=1 iken sütun bilgisini oku.Satir B=1 iken sütun bilgisini oku..
şeklinde yapabilirsin.Kolay gelsin.
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40