Print server

Başlatan JKramer, 09 Kasım 2012, 10:11:27

JKramer

Merhaba,

Bu tip cihazlardan kullanan oldu mu? Oki dot matrix (1120) usb bağlantılı yazıcıya ağdan ulaşabilmek için kullanmak istiyorum. Denenmiş uyumlu cihazlar listesinde görünmüyor, belki deneyen olmuştur diye sorayım dedim.

MC_Skywalker

Bizim ofiste HPdirectjet  170 kullanılmakta bu modele printer  paralel port üzerinden bağlanıyor ve eğer kullanılan printer markası da HP ise bu siteme yazdıracak pclere  sadece Universal driver kurulduğun da işlem tamamlanıyor.

Tamda depo da eski HPdirectjet  170 birini alıp yine eski HP oficejet T65 hayat vermeye fikiri aklıma gelmişti :)   http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06c/A10-12771-64302-34214-64302-27317-18597-18598.html

Okan AKÇA

evet bu tür cihazla yazıcıyı  ağ baglamıştık

vedo35

Deneme yanilma yolu ile deneyin. IBM, hp, v.s ben evde linksys kullaniyorum yazicim hp 1200 lazer yaziciyi ag yazici olarak windowstan tanitirken cihaz listesinde benim modeli goremedim bende yakin olan modeli sectim oldu.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

JKramer

İlk mesajda yazdığım cihazı aldım, OKI ML1120 yazıcıyla tam uyumlu. Windows 8'de de sorun yok. Sadece kurduğunuz zaman ayrı bir yazıcı olarak görünüyor. Bu yüzden yeni yazıcının özelliklerinden kağıt seçimini tekrar yapmak gerekiyor.