termometreli dijital saat devresi

Başlatan sahinler64, 13 Ekim 2004, 13:13:00

sahinler64

herkese slm.benim bir konuda yardımınıza ihitiyacım var.ve yine ne varsa sizlerde var.benim yardım istediğim konu dijital termometreli saat devresi.pic ile yapılmış bir devre.
yardım edebilecek bütün arkadaşlarımın fikrine ihtiyacım var.
SAYGILARIMLA...

ise

bu konu hakkında detaylı açıklama daha önce yapıldı. uygulamaları yahoo gruplar alıtnda bulunmaktadır. siteyi detaylı incelediğinizde bulabilirsiniz

sahinler64

kardeş kusuruma bakmayın.bir araştırma yapacağım ve sonucu buraya yazarım.
saygılarımla
SAYGILARIMLA...

sahinler64

kardeş verdiğin adreste bir şema felan yok.benim kusuruma bakma ama benim bu projeye çok ihtiyacım var ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.bakmadığım yer kalmadı tek çarem bu board.
SAYGILARIMLA...

sahinler64

ben birde antrağı araştırdım ve ikisi bir arada bir devre bulamadım.fakat tek tek yani
http://www.antrak.org.tr/gazete/032001/877temp.gif   =)termometre
http://www.antrak.org.tr/gazete/042001/saat.gif          =)saat devresi
nedemek istediğimi anlayan vardır inşallah.yani benim aradığım ikisinin işini tek başına yapabilen bir proje ama bu ikisi ayrı ayrı iki proje.
bana bir fikir verin doslar bu iki proje birleşip tek proje haline gelebilirmi veya iki lcd ekran kullanmadan bu iki projeyi tek lcd ekranda birleştirmemiz mümkünmü.
not:bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara çok ihtiyacı var.hazır olarak böyle bir devre satan yerler varsa bana yardımcı olun.
şimdiden çok teşekür eder saygılarımı sunarım
SAYGILARIMLA...

cozturk

Alıntı yapılan: "sahinler64"kardeş verdiğin adreste bir şema felan yok.

sahinler64

usta valla bütün gün aradım verilen linki.okudum bütün yazan konuları.ama affınıza sığınıyorum.ben birşey bulamadım.bir yardım diyorum.valla ben bu işten bıktım.kafayı sıyırmaya az kaldı.
SAYGILARIMLA...

aster

tamam sakin ol, akşama e-postan a atarım

sahinler64

oyoyoy ustam valla bitanesin yav.az kaldı kafayı sıyırıyorduk valla.
sizlerde olmasanız bizler ne yaparız ustalarım.akşamı 8 gözle bekliyorum.
benim için çok önemli bir proje bu.sana çok teşekür ederim ve saygılarımı sunarım.
sahinelektirik@hotmail.com
SAYGILARIMLA...

fsan

Alıntı yapılan: "cyberlight"
Bu program benim bitirme tezim. Sizinde görüşlerinizi almak istedim.
Proteustaki simülasyon şemasınıda yollamak isterdim ama hem resim eklemeyi bilmiyorum hemde pek zamanım yok.
Alıntı yapılan: "fsan"
@cyberlight
Kardesim ellerine saglik gercekten güzel bir proje olmuş. Baya ilgimi cekti bende Proteus ile bir simülasyon yaptim.. baya güzel oldu  
Alarm ve bazi kisimlarda biraz degisiklikler yaptim bilmiyorum saatin dogru calismasinda bunun bir etkisi olurmu. Bir kontrol edermisiniz ?

http://home.no/fsan/projects/Diverse/Tez/

aster

@sahinler64, hocam ne oldu proje ? gelişme nedir ?

sahinler64

ustam kusuruma bakma biraz geç cevap yazdım ama proje bir harika yani çalıştırdım.buradan tüm yardımda bulunuan ustalarıma ve arkadaşlarıma teşekürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.allah hepinizden razı olsun.yardım eden lerden ve yardım etmek isteyen tüm dostlarımdan
SAYGILARIMLA...

sahinler64

ya kusura bakmayın birde aklıma gelmişken  sorayım bu projeden bir sorum var lcd ekranıben bürütmek istersem olurmu.yani lm016 lcd ektan yerine displey ekranlar var 8 şeklinde.suvara astığımda görünecek cinsten.veya başka bir ekran türü varmı büyük göstermek amaçlı
SAYGILARIMLA...

Veli B.

Daha önce bir kac kere tartıştık bu konuyu.Eğer 7s display kullanmak istiyorsan gönderme tekniğini değiştirmen gerekli.74HC595 olarak arattır güzel bilgiler bulacakısn.