pic ile bir kayan yazı yaptım fakat..

Başlatan brkatr, 15 Kasım 2012, 12:21:06

brkatr

Merhaba arkadaslar pic ile bir kayan yazı yaptım 4 adet 8*8 dot matrıs kullandım  çalıstırdım suan sorunsuz bır sekılde calısıyor fakat ben bu tabelayı rs232 yardımıyla dırek bılgısayardan gırdıgım karakterlerı kaydırmak ıstıyorum sımdı bunu ıcın yenı bır yazılım yazmam  gerektıgını devreme ılaveler yapmam gerektıgını bılıyorum fakat bunu nasıl yapacagımı  bılmıyorum bana bırde arayuz programıda lazım onuda nasıl halledecegımı bılmıyorum bana  eger verebılecegınız tavsıyelerınız varsa cok yardımcı olur sımdıden tesekkurler .

ziyaretci

Aracı program olarak Hyper terminal var seri iletişimde kullanılan ama sade biraz, farklı istiyorsanız memleketteki bilgisayarıma girdiğimde unutmazsam  indirme linkini veririm.

PC kontrol seri iletişim, kayan yazı kontrolü etmeye başlamadan önce rs232 ile ufak tefek küçük uygulamalar yapmanızı öneririm, komutları kavramanız ve birazda tecrübe için. Örnek olarak bilgisayardan "yak" yazılıp  enter a basıldığında ledin yanması için veya söndür yazılıp enter a basıldığında sönmesi için küçük bir uygulamayla başlarsanız kayan yazıya PC den emir verme ve işleme mantığını kavramış olursunuz.

Benim elimde yaptığım pc den pic e şifreli giriş, vs.  uygulama var ama dili CCS C , Micro C için internete bakmak lazım benzer uygulamar için (en azından yak söndür)