3Z26 smd datasheed

Başlatan POWER, 17 Kasım 2012, 15:14:28

POWER

tek hücreli lion pilleri korumak amacıyla içerisinde mini bir kart var.burda 1 adet d2017m n kanal mosfet bir kaç çevre elemanı birde üzerinde 3z26 yazan 6 pinli smd malzeme var muhtemelen bu malzeme mosfeti sürüyor.nette o kadar aramama rağmen datasheet bilgilerine ulaşamadım.üzerindeki ibare muhtemelen kodlanmış bir ibare.bu malzemeyi bilen, tanıyan, kullanan, varmı? birde kullndığınız smd kod kaşılık proğramı varmı acaba?
TB6BKG

sadogan

POWER

malesef orda yok.daha önce oraya bakmıştım.
TB6BKG

ipek

vedo35

Muhtemelen smd mosfeti suruyor demissiniz ama Ben o tip 6 bacakli smd transistor yada diyot cok soktum.  Ic oldugundan nasil emin oldunuz.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

POWER

bendeki malzemenin(3Z26) datasheed bilgisine ulaşamadım ama benzer malzemelerin datasheed bilgisinde bu malzemenin IC olduğu açıkca belli.o yüzden söyledim.
TB6BKG

vedo35

Bu tip smd lerin yada ic lerin herzaman datasheetlerine ulasmaniz herzaman maalesef mumkun degil. O bahsettiginiz smd kod yada karsilik ekitap yada web sayfalaindaki bilgiler genelde  cok klasik yada eski bilgiler. Ben elimdeki yuzlerce smd entegre, diyot, transistorun  bir cogunun smd kodlarini maalesef bulamadim. Bende renkli ojelerle transistor, diyot ve icleri farkli renklerle kodlandirdimki boylece ihtiyacim oldugunda hangi rengin ne oldugunu bileyim diye. Haa bazi smd entegrelerin smd kod yada datasheetine ulasamadigim zaman bazen oturup olcu aleti ile toprak, besleme ucu ve giris cikis uclarini bularak semasini  kabaca ciziyorum. Boylece ne tur birsey oldugunu anlamaya calisiyorum. sizin bahsettiginiz bu tur entegreler  yanlis hatirlamiyorsam battery pomp yada desarger kontroller diye adlandiriliyor.  siz bu isimler adi altinda googledan arastirmanizi yogunlastirin. Belki birseylere rastlarsiniz.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.