Android ADK için hazır çip

Başlatan leblebitozu, 20 Kasım 2012, 21:31:18

leblebitozu

FTDI, FT311D isimli bir çip üretti; Android cihazınızı (telefon,tablet vs.) usb üzerinden bu çipe bağladığınızda, sadece android uygulaması yazarak GPIO, UART, PWM, I2C Master, SPI Slave,SPI Master arabirimi eklemenize olanak veriyor, bunları android tarafından kontrol edebiliyorsunuz.

http://www.ftdichip.com/Android.htm

Klein

Sanırım şimdilik development board satıyorlar. Kimsenin elinde çip  stoğu yok.

http://www.findchips.com/avail?part=ft311

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Klein

İsim hatası değil. FT311 ile alakalı ne varsa gelsin diye D sonekini girmedim.
Sonuç olarak stoklarda yok.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

leblebitozu

Aynı firmware FTDI'ın VNC2 işlemcilerine de yüklenebiliyor bilginize, stoklarda mevcut.

Erhan YILMAZ

Stm32f4 gibi USB OTG li cihazlar varken bi işe yarar mı hocam bu çip?

leblebitozu

USB Host kodu yazmanın pek kolay bir iş olmadığı göz önüne alınırsa tak çalışsın modunda iyi bir çözüm bence STM32F4 oldukça pahalı ayrıca.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: leblebitozu - 21 Kasım 2012, 23:41:51
USB Host kodu yazmanın pek kolay bir iş olmadığı göz önüne alınırsa tak çalışsın modunda iyi bir çözüm bence STM32F4 oldukça pahalı ayrıca.

Geleceği var mı hocam yani kullanılır mı bu çip?

Klein

Alıntı yapılan: leblebitozu - 21 Kasım 2012, 23:41:51
USB Host kodu yazmanın pek kolay bir iş olmadığı göz önüne alınırsa tak çalışsın modunda iyi bir çözüm bence.

Kesinlikle katılıyorum.
Goggle developer sayfalarında anlatılan her şeyi yapmış, internetteki tüm örnekleri denenmiş olmama rağmen halen android üzerinde usb çalıştıramadım. Hatta Google amcanın kendi örneklerini bile kılına dokunmadan denedim yine olmadı.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 21 Kasım 2012, 22:09:17
Stm32f4 gibi USB OTG li cihazlar varken bi işe yarar mı hocam bu çip?

Android usb host olaylarını kurcalarken ismimi görmeden kendi yorumuma söyleniyodum haksızmışım. :D FT232R ile haberleşen var mı? Yada başka şekilde bu işi halleden. Örnek v.s.?

Ersin

FT231SX ile haberleştirdim ama android versiyonu tam soyleyemecem 3.1 yada 4.0 bunlardan birinden idi.

armsistem

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 28 Ocak 2014, 22:28:23
Android usb host olaylarını kurcalarken ismimi görmeden kendi yorumuma söyleniyodum haksızmışım. :D FT232R ile haberleşen var mı? Yada başka şekilde bu işi halleden. Örnek v.s.?

Hocam ben Ft232R ile android haberleştiriyorum.

Erhan YILMAZ

Bende ft232r ile baya uğraştım. Sitesinde iki örnek var zaten biri basit olan diğeri daha kompleks fragmentli olan. Fragmentli olanı çalıştırdımda diğer basit olanı ne yaptıysam çalışmadı. Başka benzer örnekte bulamadım. Java bilgim iyi değil bakalım kompleks örneği kendime göre ayarlamaya çalışcam. Amacım ft232r'nin uartını + 4 tane I/O sunu aktif bir şekilde kullanmak. Hocam siz nasıl çözdünüz ft232r ile örnek verebilir misiniz? Aslında kullandığım çip şuan için çok önemli değil android kısmında fazla uğraşmadan tabletten 485 çıkış birde imkan varsa 3-4 çıkış almaya çalışıyorum.

armsistem

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 29 Ocak 2014, 05:24:38
Bende ft232r ile baya uğraştım. Sitesinde iki örnek var zaten biri basit olan diğeri daha kompleks fragmentli olan. Fragmentli olanı çalıştırdımda diğer basit olanı ne yaptıysam çalışmadı. Başka benzer örnekte bulamadım. Java bilgim iyi değil bakalım kompleks örneği kendime göre ayarlamaya çalışcam. Amacım ft232r'nin uartını + 4 tane I/O sunu aktif bir şekilde kullanmak. Hocam siz nasıl çözdünüz ft232r ile örnek verebilir misiniz? Aslında kullandığım çip şuan için çok önemli değil android kısmında fazla uğraşmadan tabletten 485 çıkış birde imkan varsa 3-4 çıkış almaya çalışıyorum.

Hocam lpc2368+ft232+mfrc531 videoyu eklerim. Sen tam olarak ne yapmak istiyorsun.