LM358N HATASI

Başlatan isikyasar, 26 Kasım 2012, 00:31:40

isikyasar

MERHABA ARKADAŞLAR
LM358N İLE BAŞIM BELADA. DEVREYİ AYNEN KURDUM. DEVRE KENDİ BAŞINA ÇALIŞIRKEN SORUN YOK. AMA DEVREYE PİC BAĞLADIĞIMDA LM358N ÇIKIŞ DEĞERİ EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK OLARAK ÇIKIŞ VERİYOR. KENDİ BAŞINA ÇALIŞIRKEN 0 (SIFIR) DAN BAŞLAYIP 4 VOLTA KADAR KADEME KADEME ÇIKIYOR.    PİC BAĞLAYINCA İSE 0 (SIFIR) DAN ANİ OLARAK 4 VOLTA ÇIKIYOR. KADEME KADEME OLMUYOR.
BU SORUNU NASIL DÜZELTEBİLİRİM.

Klein

Daha önce bir konuda hepimiz yardımcı olmaya çalıştık. Olduk veya olamadık. Sonra işi başka şekilde çözdüm, bilgi almak için, xxx@xxx adresine mail atın dediniz. Baz arkadaşlar da forumda paylaşmanızın daha iyi olacağını söyledi. Hatta bir arkadaşımız, böyle bir projem var dedi. Siz bu mesajlara bir daha cevap vermediniz. Bir mazeret bile beyan etmediniz.

https://www.picproje.org/index.php/topic,18085.msg317297.html#msg317297

Şimdi yardıma ihtiyacınız var. 

askuzucu

her iki opamp ta komparator olarak bağlanmış.Başka türlü davranmasını beklemek hata olur.Girişte bir RC devresi olması sonucu değiştirmez.

isikyasar

yanlış devreyi kurmuşum bu yüzden çalışmıyor. bu devreye ugn3503 bağlandığında sorunsuz çalışıyor. az önce denemesini yaptım. yapacak arkadaşlara kolay gelsin..