Reed Röle

Başlatan SERRO EFE, 05 Aralık 2012, 22:09:32

SERRO EFE

Analog switch entegreleri ile denediğim bir uygulama var. Ama sistemden tamamen izole bir anahtarlama yapmam gerek yer sıkıntım olduğu için reed röle kullanmak istiyorum. Nereden temin edebilirim. Farnelde bir kaç ürün buldum ama o kadar vaktim yok varsa türkiyede 1-2 gün içersinde malzemeye ulaşmam lazım önerilerinizi bekliyorum.
Öncelikli tercihim reed röle eğer uygun ürün bulamazsam küçük bir röle kullanacağım.
http://www.helishun.com/hls-4078.htm
Linkteki ürün için 10 milyon mekanik ömür biçilmiş. Uygulamamda mikro amper seviyelerinde bir sinyalin anahtarlanmasını yapacağım yani bir yük yok . Röleler gerçekten bu kadar açılıp kapanabilirmi zira bu üründen çok fazla kullanmam gerekecek röleler başıma iş açsın istemiyorum.

ayhani

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ipek

piyasada tekli çiftli opto mos relay bulunabiliyor optocoplerin mos çıkışlı olanı,bir tane temin edin deneyin

genelde CP Claire üretiyor telefon santrallarında bolca kullanılıyor yarı iletken oduğu için mekanik ömür söz konusu değil,LBB110 kullandım audio'da iyiydi...

SERRO EFE

@ayhani cevabın için teşekkürler ama benim aradığım kontaklı reed değil bobin yada optik bir sistemle tetiklenecek reed röle.
@ipek teşekkür ederim en kısa sürede temin edip deneyeceğim.