not connect pini kullanma

Başlatan brlesc, 10 Aralık 2012, 11:46:50

brlesc

herkese kolay gelsin
aresde baskıdevre  çizerken (smd 16f877 kullanıyordum) sıkışıklıktan dolayı 877 nin not connect pininin altından geçirmek zorunda kaldım bu sıkıntılı bir durum oluşturur mu yardımcı olabilir misiniz.
edeb ya hu...

t2

16f877de not connect şeklinde özel bir pin göremedim. Belki sizin devrede not connecttir.

Bu pini giriş olarak ayarladıysanız buna temas ederek üzerinden de geçirilebilir. sorun olmaz.

brlesc

SMD 16F877 kullanıyorum TQFP kılıfında 12, 13 ,33 ve 34 pinler  n.c  14. pine giriş yapmam gerek fakat sıkışık olduğu için 13.pin  üzerinden bağladım daha önce bu şekilde bi bağlantı yapmamıştım bu sorun yaratırmı sizce
edeb ya hu...

t2

Sorun olmaz heralde ama denemekte yarar var. Devreyi geçici olarak kurup deneseniz?

brlesc

smd oldugu için onun için de ayrı pcb cizmem gerekecek bu durmda... cevaplarınız için teşekkür ederim.
edeb ya hu...

sadogan

Çok ca kullandım hiç sorun yasamadım.

muhendisbey

Sorun olmaz. Bir tek o bacak daha fazla gürültüye açık kalır hepsi bu. O nedenle çıkış olarak tanımladığın bir bacak olursa daha iyi olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

brlesc

cevaplarınız için teşekkür ederim bu ilgili pini giriş olarak kullacaktım malesef. yani sadece buton bilgisi okuyacagım bu olusabilecek gürültü pek etkilemez sanırım ayrıca bir direnç ve kondansatör ile ground a cekmiştim
edeb ya hu...

muhendisbey

Çip içerisinde bağlanmayan bir bacak kadar bir fazlalık var. Çok problem olacağını sanmam.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.