Prolific USB-COM PORT Tanımlama Problemi

Başlatan serhat1990, 10 Aralık 2012, 17:19:34

serhat1990

Merhaba değerli PicProje Ailesi ,

Elime nerden geldi bilmiyorum ama prolific usb-com dönüştürücü geçti . Elimde 3 - 4 kadar çalışan var yalnız bir test var sabit şuan ordan kullanamıyorum . Bu elime geçen prolific bir türlü tanımlanmıyor sürekli bir ünlem işareti var karşımda kafayı yedirtti . Elimde ft serisi bir chip olsa bunla uğraşmak yerine yapacam bir tane :)

Forumda daha önce baya geçmiş yalnız konular baya eski . Yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim .

Bu arada Windows7 32 Bit kullanıyorum ...

İyi çalışmalar dilerim ...

mdargut

Bende ucuz diye almıştım bir tane. Win7 otomatik driver yüklediğinde çalışmıyordu. Aygıt yöneticisinden driverı kaldırıp cihazı tekrar takın, otomatik yüklemeye çalışırken iptal edin. Beraberinde gelen cd deki driverı yükleyin. Baya uğraştırmıştı ama sonunda win7 64 bite kurmuştum. Fakat kullanamamıştım çünkü devremden gelen verilerde karakter kaçırıyordu. Umarım sizin işinizi görür.

xoom

Hocam aynı sıkıntıyı 1 hafta önce bende çekiyordum.. 1 günümü harcadım ancak bulmuştum uygun sürücüyü..size yardımcı olacağım fakat dosya işyerindeki bilgisayarımda yarına kadar halledemezsen ben yardımcı olabilirim..

serhat1990

Alıntı yapılan: kim - 10 Aralık 2012, 18:27:23
Bende ucuz diye almıştım bir tane. Win7 otomatik driver yüklediğinde çalışmıyordu. Aygıt yöneticisinden driverı kaldırıp cihazı tekrar takın, otomatik yüklemeye çalışırken iptal edin. Beraberinde gelen cd deki driverı yükleyin. Baya uğraştırmıştı ama sonunda win7 64 bite kurmuştum. Fakat kullanamamıştım çünkü devremden gelen verilerde karakter kaçırıyordu. Umarım sizin işinizi görür.

Hocam görür ya , ben uzun süreli bir çalışma düşünmüyorum ... Sadece ufak testlerde kullanacam diğerleri kullanımda şuan o yüzden ... Söylediğinizi yaptım sürücüyü sildim tekrar kurdum yalnız olmadı inceleyecem .

Alıntı yapılan: xoom - 10 Aralık 2012, 18:30:37
Hocam aynı sıkıntıyı 1 hafta önce bende çekiyordum.. 1 günümü harcadım ancak bulmuştum uygun sürücüyü..size yardımcı olacağım fakat dosya işyerindeki bilgisayarımda yarına kadar halledemezsen ben yardımcı olabilirim..

Hocam gönderirseniz çok sevinirim bir türlü çözüme ulaşamadım . Cevaplarınızı bekliyorum . Kendim yapacam işler biraz rahatlasın ft232 ' li mcp2200' 3'er 5'er tane yapacam olmayacak böyle :)

İyi Çalışmalar Dilerim...

muhendisbey

Ucuza alınanlardan bazıları ch340 çıkabiliyor. En güzeli dökme entegre yerine Çipli entegre bulunduranlardan almak.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

serhat1990

Hocam biliyorum elimde 4 adet çipli versiyonlardan var sıkıntısız çalışıyor ...Bu elime nereden geçti bilmiyorum ama hiç güzel değil . Çekmecede gördüm bir türlü çalışmadı ya , bu aleti çalıştırana kadar boş durmayayım diye ft232 ' li bir devremin rx, tx, gnd çıkışlarını devreme bağlamadım...Yalnız sök , tak oyalıyor biraz o yüzden elimdeki ürünü sevmesemde çalıştırmalıyım :)

İyi Çalışmalar Dilerim...

xoom

USB belleğe attım mı acaba diye kontrol ettim .. klasör ismini tam hatırlayamadım ama sanırım bu olması lazım bir denermisiniz.. bu değilse yarın tekrar kontrol edip eklerim..
bilgi verirsiniz..
https://dl.dropbox.com/u/30357144/RS232HE800Aseri.rar

serhat1990

Alıntı yapılan: xoom - 10 Aralık 2012, 19:07:59
USB belleğe attım mı acaba diye kontrol ettim .. klasör ismini tam hatırlayamadım ama sanırım bu olması lazım bir denermisiniz.. bu değilse yarın tekrar kontrol edip eklerim..
bilgi verirsiniz..
https://dl.dropbox.com/u/30357144/RS232HE800Aseri.rar

Hocam teşekkür ederim . Sorun düzeldi ;) Çalışmaya devam çok sağolun hangi driver ' ı kurduysam yaramadı bu ilaç gibi geldi .

Emeğinize sağlık.

İyi Çalışmalar...

xoom