entegre tavsiyesi

Başlatan matraks81, 18 Aralık 2012, 16:17:45

matraks81

mrb arkadaşlar bir projem için smd stereo amp. enteresi arıyorum..internette lm386 nınkini buldum ama mono..tda 2822 nin smd si varmı acaba?veya başka bir entegrede olabilir...

polleme

Okan AKÇA

tda 2052 kısa devre koruma yüksek giriş emp. ucuz az elemanlı..

polleme

TDA7050'de de sadece iki kapasite var. Uygulama ve devre çok basit.

mesaj birleştirme:: 18 Aralık 2012, 17:20:11

Bir de TDA2052'nin SMD versiyonu yok sanırım.

matraks81

evet sanırım buldum 7050 benim için ideal cevaplar için teşekkürler....

matraks81

ya beyler özür dilerim ama şimdi farkettim ben bunu usbli küçük notebook hoparlörlerinde kullanmak istiyorum kendi devresi yandı hop.lerin...ses seviyesi yeterli gelirmi acaba???

polleme

Ses frekans güçlendirici olup bir de smd istenince çok seçenek yok aslında.

matraks81

evet doğru söylüyorsun,yer problemim olmasa elimde 3-5 adet 2822m var ama hop.kutusunda yer problemim var..içersine sığdırmam gerek.biraz önce 7050 leri sipariş verdim gelsin bir deneyeyim...

matraks81

mrb arkadaşlar 7050t ler geldi devreyi 2 adet 7050t li olarak yaptım yani stereo ama çok ısınıyorlar 2 entegrenin beslemeleri (5volt)ortak kullandım + ve - leri.entegrelerin sadece beslemesine 100n kond.kullandım giriş çıkışlarda bir hiç eleman kullanmadım...şemadaki sağ tarafdaki devreyi uyguladım..

pisayisi

Bu entegreyi verimli kullanmak için 32 ohm mertebesinde hoparlor kullanmak lazım. Tek entegreyi mono kullansanız 16 ohm mertebelerine düşebilir. Düşük dirençli hoparlorlerle gereğinden fazla güç çekildiği için ısınıyordur.
Murat

polleme

Evet, çıkışta en az 16 Ohm empedanslı hoparlör kullanılmalı. Yoksa çok akım çeker ve ısınmaya sebep olur.

matraks81

evet çıkışdaki hoparlörler 8 ohm..devre üzerinde değişiklik veya ekleme yaparak sorunu aşabilirmiyiz acaba??