PIC 16F877 Proje Sorusu

Başlatan jus7ic3, 22 Aralık 2012, 02:36:15

jus7ic3

Arkadaslar öncelikle selam, ödevim varda Bana bu assagıda anlattıgımın c kod ve devre seması lazım yardımcı olabılıcek varmı?

Şimdi elimizde bir keypad var üzerinde 1 den 9 a kadar rakamlar var. Bu keypad 7-segment display a baglı ve sadece 3 tane display aktif. Örnegin, keypadte 6 ya basarsak, bu rakam en sagdaki displayda gösterilcek. Ardından diyelimki keypad ta 2 ye bastık bu sefer 2 rakamı en sagdaki display de gösterilcek. böylece 6 rakamı bir sola kaycak ve ortadaki displayda gösterilcek. Ardından kafadan atıyorum 4 e bastık, bu sefer 4 rakamı en sagdaki displayda gösterilcek, 2 ortaya kayıcak ve 6 en sola gecicek.  Bu işlem böyle devam edicek, Tuşa bastıgımız hangi rakamlar olursa olsun bu Üç Display da böylece göstericek yana kaya kaya.

Bana bunun kodunu ve devre semasını cizicek arkadaslara simdiden cok teskr  edıyorm, anlasılmayan bı yer varsa cevaplarım.

subram

Alıntı yapılan: jus7ic3 - 22 Aralık 2012, 02:36:15
Arkadaslar öncelikle selam, hoca bir proje verdide sizden bunun kod larını ( assemble yada C ) ve devre şemasını ıstıyorum yardımcı olursanız cokk sevinirim, yardımlarınızı beklıyorum.

Şimdi elimizde bir keypad var üzerinde 1 den 9 a kadar rakamlar var. Bu keypad 7-segment display a baglı ve sadece 3 tane display aktif. Örnegin, keypadte 6 ya basarsak, bu rakam en sagdaki displayda gösterilcek. Ardından diyelimki keypad ta 2 ye bastık bu sefer 2 rakamı en sagdaki display de gösterilcek. böylece 6 rakamı bir sola kaycak ve ortadaki displayda gösterilcek. Ardından kafadan atıyorum 4 e bastık, bu sefer 4 rakamı en sagdaki displayda gösterilcek, 2 ortaya kayıcak ve 6 en sola gecicek.  Bu işlem böyle devam edicek, Tuşa bastıgımız hangi rakamlar olursa olsun bu Üç Display da böylece göstericek yana kaya kaya.

Bana bunun kodunu ve devre semasını cizicek arkadaslara simdiden cok teskr  edıyorm, anlasılmayan bı yer varsa cevaplarım.

sen konuyu yanlış yere açmışsın şuraya açman gerekirdi

bu forumda kimse senin için balık tutmaz. balık tutmayı öğretirler. ;)
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Eren Eraslan

daha geçen konuşuldu bu konu ya ,  burayı ne sanıyor arkadaş acaba
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

VFR

T2'nin dediği gibi 2000 TL den başlar :)

Eren Eraslan

Alıntı yapılan: VFR - 23 Aralık 2012, 13:07:46
T2'nin dediği gibi 2000 TL den başlar :)
o da atasözü oldu artık :D
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

murbay

Kaynak,
1-ETE pic dersleri (bu sitede bulabilirsin)
2-Orhan altınbaşak Picbasic pro
3- megep modülleri
4- internetteki diğer örnekler...

Buralarda temel mantığını öğrenebilirsin, biraz çabayla da yapabilirsin...
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

MC_Skywalker

bende fiyat vereyimde piyasa canlasın  :P :P :P :P :P

(£176) +  ($850) + projeyi teslim ettiğimde ticari olarak kullanamayacağıan dair bir tahhütname  ;)