smps kontrölü besleme sorunu

Başlatan gevv, 23 Aralık 2012, 14:29:33

gevv

sg3525 ir2110  ile yapılan smps devrelerinde   sg3525 ir2110 beslemesi için genelde normal trafo kullanılıyor

örnek şema

ben trafo yerine smps kullanacağım ama şase olayı kafamı karıştırdı trafolu sistemde 300v şasesi ile regüle çıkışın şasesi sg3525, ir2110 vb. şasesi birleşiyor  smps kullandığımda bu şekilde kullanmak saçma olacak izole olan smpsnin sekonder ve primer şasesini birleştirmiş olacağım  yüksek voltaj bölümünün şasesini kullanmadan devre sağlıklı çalışırmı ?

yapmak istediğim

sadogan

Gevv hocam smps dc çıkışı şebeken izole deyilmi izole ise sorun olmaz

gevv

teşekkürler @sadogan  hocam   ama  sorunu anlamadınız galiba  zaten izole olduğu için kafama takıldı

bulut_01

@gevv yapmak ıstedıgın 2ci sema aynen çalısır benim bir smps tasarımında bu tarz baglantı tanıdık smps gnd driver IC ıle baglı oldugu ıcın problem olmaz sen yap asıl.  ;D
YENİLMEZ..

sadogan

trafo yerine takacagınız smps şebeke izole deyilmi ?

gevv

teşekkürler @bulut_01   hocam  banada öyle geliyor ama  yıllardır dene yanıl yapıyorum bu sıralar danışayım bilgi alayım diyorum ama  nedense bilgi gelmiyor neyse  en iyisi eski sistem devam etmek :) 

@sadogan  hocam  smps kontrol entegrelerini besleyeceğim mini smps  izole  zaten bu yüzden kafam karıştı  genelde kontrol entegresinin beslemesinin şasesi yüksek voltaj şasesi ile birleşir  benim uygulamada bu olmayacak bu yüzden danışmak istemiştim