Elektro Gitar

Başlatan z, 23 Aralık 2012, 17:36:45

JKramer

Veee bir başlıkta daha konu dışına çıkmış bulunuyoruz. İçine edilecek yeni bir başlık keşfedene kadar esen kalın efendim.

GibsonSG

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 05 Ocak 2013, 10:27:53
ne demek Türk evladina bas calmak gitar calmak yakismaz saka filanmi yapiyorsunuz ?

yani gitar calan Türk olmuyormu nasil bi zihniyetdir bu? lütfen saka yaptiginizi yazin !

asil Türk evladina yakismayan geri kafali yobaz kafali at gözlüklü düsünmekdir

Türk eladina yakismayan memleket satilirken gözünü yumup öküz gibi bakmakdir

baglamayi calan gitarida calar bas gitarida insanin müzik tarzi neyse ona yönelir !

arkadaslar subat ayinda ilk kez Istanbula gelecem galatada bir otelde kalacam bu civarda düzgün ucuza Müzik aleti satan yer varmi ? saxaphon almayi düsünüyorum isvicre ile fiyatlari hemen hemen ayni ama Türkiyede taksit var
Hocam Taksim-Tünel'e bir bak derim. Yalnız çalgı konusunda bilgili değilsen bilen biriyle git. Bilmeyen adamların tüylerini yolmaya çalışan esnaf bozması tipler çok var.

Alıntı yapılan: fractal - 05 Ocak 2013, 08:51:41
sonuç olarak bir Türk evladına gitarın basıda olsa çalmak yakışmaz.eğer illa bir şeyin sapından tutacaksa sap çok

Şaka yapıyorsan çok komik, değilse hiç komik değil.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: GibsonSG - 05 Ocak 2013, 10:50:14
Hocam Taksim-Tünel'e bir bak derim. Yalnız çalgı konusunda bilgili değilsen bilen biriyle git. Bilmeyen adamların tüylerini yolmaya çalışan esnaf bozması tipler çok var.

Şaka yapıyorsan çok komik, değilse hiç komik değil.

sagol hocam
calgi konusunda elektrogitar akustik gitar vs Türkiyeden zamaninda aldim simdilerde saxophonea merak sardim bilmem becerebilecekmiyim ama denemek istiyorum nisan ayindaki kurslara yazilcam :) tavsiyen icin tesekkür ederim selamlar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

fractal

bende morin khuur çalmak istiyorum.istanbulda kurs bilen varmı?sanki kemençenin atası.ne de olsa hepsi orta asya kökenli değilmi.

düşünüyorumda sahilde manitalar beni bekliyorlar sırtımda gizemli çantasından at başlı kemanımı çıkarıyorum ve..koşmaya başlıyorum bozkırlarda ..belki bir hormon alışverişi olur umuduyla.belki ufacık bir farkındalık yaratırım..

mongol bile yapmış.ama bizimkilerde gitar sevdası var..

dikkatle bakınız ikinci videodaki kadın adama nasıl bir gözle bakıyor...

At Başlı Keman (Morin Khuur)

Mongolian Morin khuur - Galloping Horses 万马奔腾
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

z

Kadın nasıl gözle bakıyor?  Tokatlanacak bayan bu mu yoksa?

Bu fıkrayı bulamadım.Yazarmısın?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fractal

temel ,ingiliz ,alman,fransız,japon milletler arası ayı tokatlama yarışması yapıyorlarmış.mağranın içindeki ayının ensesine en kısa zamanda şaplağı atan dışardaki en cillop rus hatunu götürüyormuş..ilk önce ilngiliz dalmış mağraya har-hır sesler gelmiş 10 dk sonra şakkkk diye bir ses duyulmuş.ingiliz dışarı çıkmış almış hatunu.sonra alman girmiş yine har-hır sesler 7dk sonra alman çıkmış oda almış hatunu.sonra fransız 6dk sonra cıkmış oda almış.sonra japon girmiş 3 dk sonra çıkış tabii oda almış hatunu.sıra bizim temele gelmiş 3dk yok 6dk yok 10 dk yok yarım saat geçmiş yine temel çıkmamış mağradan.ama içerden acayip böğürtüler geliyormuş.neyse temel 45 dk sonra üstü başı yırtık için dışarı çıkar ve hani uşaklar nerde ensesine şaplatılacak hatun?
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: fractal - 05 Ocak 2013, 12:37:45
bende morin khuur çalmak istiyorum.istanbulda kurs bilen varmı?sanki kemençenin atası.ne de olsa hepsi orta asya kökenli değilmi.

düşünüyorumda sahilde manitalar beni bekliyorlar sırtımda gizemli çantasından at başlı kemanımı çıkarıyorum ve..koşmaya başlıyorum bozkırlarda ..belki bir hormon alışverişi olur umuduyla.belki ufacık bir farkındalık yaratırım..

mongol bile yapmış.ama bizimkilerde gitar sevdası var..

dikkatle bakınız ikinci videodaki kadın adama nasıl bir gözle bakıyor...

At Başlı Keman (Morin Khuur)

Mongolian Morin khuur - Galloping Horses 万马奔腾

siz bence kafanizda bunu takinti yapmisinizda haberiniz yok herhalde kiskanclik vs. ve bunu zamaninda yapamamanin verdigi huzursuzluk basiniza vurmus :D bana kalirsa daha ileri vakalara gidebilir size bir tavsiyem olmasina olur ama forum ortaminda yazmak uygun olmaz
kötü niyet ollarak algilamayin tamami ile iyi niyetimden yaziyorum size enstrüman hayatnizda basarilar :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

Elektro gitara efect cihazı bağlayarak bas gitar gibi kullanmak mümkünmü? Sesi daha düşük oktavlara çekmekten bahsediyorum.

Elektronik olarak mümkün görünüyor ancak gerçek zamanlı kullanımda senkronizasyon nasıl sağlanır kafam karışıyor.

mesaj birleştirme:: 11 Ocak 2013, 13:16:09

Birde bazı gitarlardaki tremolo kolu (ben vites kol diyorum) var. Tellerin gerginliğini anlık olarak değiştirerek mekanik olarak efect yapma imkanı tanıyor.

Benzeri efect elektronik olarak da yapılabiliyormu?

mesaj birleştirme:: 11 Ocak 2013, 13:58:04

Satın almak için Nisa Digital Kitara'yı bulamıyorum. Bu konuda araştıran varmı?

Metal müzikle hoby düzeyinde uğraş için hangi gitarı önerirsiniz?
Açıkcası ben bas gitar istiyordum ama fikrimi kolayca çelebilirsiniz.

z

teknikelektronikci

metaltrrocker

@z hocam neden normal gitara dondunuz ki?

z

Misa Kitara satılmıyor hocam. Hiç biryerde bulamıyorum. Ebayda 2.eline 970$ istiyorlar o da açık artırmada. 12 kişi peşinde.

Neden Bas gitar değil de elektrogitar diye soruyorsan açıkcası ne istediğimden ben de emin değilim.

www.youtube.com/watch?v=eW7ULKSjPq8

Öncelikle kendi kendime hoby olarak metal müzik çalmak istersem basmı tercih etmeliyim  Yamaha RGX420DZII gibi bir elektrogitar mı?

Zamanın varsa bana bir gitar seçelim de kurtulayım şu dertten.

Yarın gidip alayım.

bybik

Hocam aklınızı karıştırmak istemem ama şunu bir dinleyin.Böyle bir çalış yok.Sırf bu video için bir ara bende gitar alıyordum.
Skrillex - Bangarang (Guitar Cover)

metaltrrocker

Alıntı yapılan: z - 11 Ocak 2013, 22:29:05
Misa Kitara satılmıyor hocam. Hiç biryerde bulamıyorum. Ebayda 2.eline 970$ istiyorlar o da açık artırmada. 12 kişi peşinde.

Neden Bas gitar değil de elektrogitar diye soruyorsan açıkcası ne istediğimden ben de emin değilim.

www.youtube.com/watch?v=eW7ULKSjPq8

Öncelikle kendi kendime hoby olarak metal müzik çalmak istersem basmı tercih etmeliyim  Yamaha RGX420DZII gibi bir elektrogitar mı?

Zamanın varsa bana bir gitar seçelim de kurtulayım şu dertten.

Yarın gidip alayım.

hocam metal çalmak istiyorsanız elektro öneririm ancak bu fiyata yamaha elektro önermem,bas gitar alacaksanız yamaha alın derim ancak.
ben sizin için elektro fiyatlarına bakayım.1-2 saate geri donüş ve önerilerde bulunurum.Önereceğim marka büyük ihtimalle ibanez olacak.
ne demişler "sucukta Polonez,gitarda Ibanez..) :D

z

Ok merakla bekliyorum.