duvar içindeki kabloyu nasıl bulurum

Başlatan gurbetcii, 26 Aralık 2012, 18:39:34

gurbetcii

selam arkadaşlar uzun zamandır uğraşıyorum duvarın içinden geçen elektrik kablosunun yerini belirleyen devre yapmak istiyorum birkaç şema buldum ama ya basit çıktı yada fos çıktı güçlübir faz dedektörü şemasında yadımlarınız olursa beni çok sevendirirsiniz ilgilerinize çok teşekkürler  (mehmet__kasim@hotmail.com) :)

eml581

GreeN

Terörü Lanetliyoruz.

GreeN

Devreyi kullandım , kısmen işe yarıyor . tatmin edici değil.
Terörü Lanetliyoruz.

gurbetcii

tavsiyelerinizeçok teşekkür ederim ardaşlar ama bunlar yetersiz kalıyorlar piyasada hazırlarıvar ama fiatı çok yüksek yapmak istediğim cihazı duvarda gezdidiğim zaman yalnızca elektrik kablolarını göstermesi lazım başka metalleri göstermemesi lazım yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum ilgi ve alakalarınıza çok teşekkürler  :)

kasif

Ne kadar ekmek o kadar köfte  :)

Bir ara 5 TL ye benzer bir kontrol kalemi almıştım, prizlerde, düğmelerde, kablo üstünde vs. eyer içerideki kabloda 220V varsa gösteriyordu. Ama duvar içindeki kabloyu takip edebilmek için sıvanın çok ince olması gerekiyor. Eğer iş icabı kullanacaksan biraz paraya kıyman gerekecektir. Bendeki ucuz kalem dedektör metallerde ses çıkarmıyor ama içinde düşük elektrik olan yerlerde(mesela telefon veya ethernet kablolarında) de ses çıkarmıyor. Dolayısıyla ona güvenip duvara matkap ile delik açmıyordum.  ???

gurbetcii

haklısın arkadaşım ticari anlamda kullanacak olsam orijinalini alır parasını çıkartırdım amatamamiyle hobi işi şimdiye kadar basit devrelerle uğraştım kendimi biraz zorlamak istiyorum eğer başarırsam elime çok yaralı bir alet olur ustalar doğal gaz borularını duvardan geçirirken elektrik kablolarına raslayacalar diye bayağı korktum allahtan korktuğum olmadı bende kafama koydum hedef olarak bu cihazı yapmak istiyorum inşallah bir arkadaşımda iyi bir şama vardır herkeze teşekkür ederim   :)mehmet__kasim@hotmail.com