MEB 7. robot yarışması

Başlatan ziyaretci, 01 Ocak 2013, 00:58:32

ziyaretci

Merhaba,

Sizce MEB 7. robot yarışmasıda sumo, çizgi vs. , geçen seneki ölçü ve kurallar değişir mi? Ve yarışma tarihi hakkında alt veya üst kaynaklardan bir fikri olan var mı?

tekosis

sumo da kurallar genelde değişmez ama çizgi izleyenin pisti ve temalı yarışmalar değişir. bu arada çizgi izleyende köprü eğimi 30 derece derse siz onu 45 derece hesaplayın ona göre tasarlayın :)
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

frat

Sumoda kurallar değişecek.:) Japon kuralları geçerli olacak, Ayrıca her robot için bilgi yazısı önceden hazırlanacak, tabi bilgi yazısı olmayan projeler yarışmaya katılamayacak. Bir kaç değişen şey daha var da sürpriz olsun:)
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

ziyaretci

Peki ne zaman açıklanacak tarih ve net kurallar?

codabas

nisan sonu gibi açıklanır. bildiğim kadarıyla da marttan önce yarışma ile ilgili hiçbir hazırlık olmaz. yani şu an belli olan hiçbir şey yok...
Sakarya End. Meslek Lisesi Robot Klübü robotizm.net

aliveli

şuan belli olan çok şey var açıklaması yapılmadı sadece

datasheet

tekosis

milli eğitimkuralları, parkurları neden daha önce açıklamıyor anlamış değilim. sene başında açıklansa da insanlar geniş zamanda güzel bir kulüp ortamında, geceleri okulda çalışmak zorunda kalmadan güzel işler ortaya çıkarsa. resmen zamanla yarışılıyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ziyaretci

Alıntı yapılan: tekosis - 07 Ocak 2013, 20:51:12
milli eğitimkuralları, parkurları neden daha önce açıklamıyor anlamış değilim. sene başında açıklansa da insanlar geniş zamanda güzel bir kulüp ortamında, geceleri okulda çalışmak zorunda kalmadan güzel işler ortaya çıkarsa. resmen zamanla yarışılıyor.

Benimde derdim bu zaten şubat  ayı boşum yaparım diye planlıyordum ama kurallar açıklanmazsa sadece devreyle kalacağım kasa kalacak :S MEB Teknik eğitime mail attım bakalım kesin tarih gelecek mi? Veya herhangi bir bilgi.