pickit2

Başlatan scorpions_64, 05 Ocak 2013, 17:08:04

scorpions_64

arkadaşlar herkese merhabalar, konuyu yanlış yere açtıysam k.bakmayın. elimde pickit2 zift zoketli programlayıcı var, bu aleti güzel kullanıyordum lakin bugün 16j628 programlayayım dedim vdd hatası veriyor programlamıyor, yeni pic aldım denedim sonuç aynı. problem ne olabilir? fikri olan varmı teşekkürler...

ziyaretci

Alıntı yapılan: scorpions_64 - 05 Ocak 2013, 17:08:04
arkadaşlar herkese merhabalar, konuyu yanlış yere açtıysam k.bakmayın. elimde pickit2 zift zoketli programlayıcı var, bu aleti güzel kullanıyordum lakin bugün 16j628 programlayayım dedim vdd hatası veriyor programlamıyor, yeni pic aldım denedim sonuç aynı. problem ne olabilir? fikri olan varmı teşekkürler...

ICSP üzerinden mi programlıyorsunuz? 

scorpions_64

hayır zif soket üzerinden...

Eren Eraslan

hangi programlayıcı ?
başka bir pic i programla mesela aynı hatayı vercekmi bakalım
bide ziften mi icsp den mi programlıyosun
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

ziyaretci

PIC beslemesine zif soketten enerji gelmiyor olabilir, zif soketi güzelce kontrol edin tekrar deneyin olmadı programlama kartında bir sorun olacağını sanmıyorum ama yinede bir ICSP üzerinden programlayın programlarsa birde zif soketi yenisiyle değiştirip  deneyin.

scorpions_64

Alıntı yapılan: ereneraslan7 - 05 Ocak 2013, 18:53:05
hangi programlayıcı ?
başka bir pic i programla mesela aynı hatayı vercekmi bakalım
bide ziften mi icsp den mi programlıyosun
picki2 programlayıcı kullanıyorum ve ziftten programlıyorum. elimde ve çevremde başka pic programlayıcı olmadığı için o şansım yok maalesef. 

scorpions_64

Alıntı yapılan: erkantr67 - 05 Ocak 2013, 19:01:05
PIC beslemesine zif soketten enerji gelmiyor olabilir, zif soketi güzelce kontrol edin tekrar deneyin olmadı programlama kartında bir sorun olacağını sanmıyorum ama yinede bir ICSP üzerinden programlayın programlarsa birde zif soketi yenisiyle değiştirip  deneyin.
valla önceleri güzelce programlıyordum, sonra programlıyayım dedim olmadı. ama zif sokette hasar görmedi, şöyle bi incelediğimde bacaklarda göz kararı bişey göremedim herşey normal gözüküyor. ıcsp üzerinden nasıl programlarım? varmı basit şeması falan?

scorpions_64

ilgilenen arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürler, sorun çözüldü. dediğiniz üzere  ICSP üzerinden programladım sorun zif soketinde sanırım.