frekansı belli olmayan bilgiyi kaydetme

Başlatan hasqn54, 10 Ocak 2013, 11:32:05

hasqn54

Arkadaşlar ben frekansı sabit fakat frekans değeri ne olduğunu bilmediğim bir  sinyali kaydedip açma kapama işlemi yapmam gerekiyo mesela frekans değiştimi ben dümesine basıp frekansının ne olduğunu bilmediğim sinyali tekrar kaydetmem gerekiyo nasıl bir mantık kullanmalıyım yardımcı ola bilirmisiniz  saygılarımla

mcan

Alıntı yapılan: hasqn54 - 10 Ocak 2013, 11:32:05
Arkadaşlar ben frekansı sabit fakat frekans değeri ne olduğunu bilmediğim bir  sinyali kaydedip açma kapama işlemi yapmam gerekiyo mesela frekans değiştimi ben dümesine basıp frekansının ne olduğunu bilmediğim sinyali tekrar kaydetmem gerekiyo nasıl bir mantık kullanmalıyım yardımcı ola bilirmisiniz  saygılarımla
Google translate mi kullanıyorsunuz? Okudum, ancak pek birşey anlaşılmıyor yazıdan.Frekans ile alakalı açma kapama devresi gibi birşey istiyorsunuz gibi anlaşılıyor... Daha açık ,noktalı, virgüllü  anlatırsanız daha iyi olacak.

yldzelektronik

Benim anladığım şöyle:
Bir sinyal var.O an için frekansı 2,5khz.Bu sinyalin ne sinyali olduğunu ve frekansını bilmiyoruz ve ölçmek de istemiyoruz.Ancak bu sinyali kaydetmemiz gerekiyor.Buton ile kaydetmeye başlayalım.Sonra bir anda sinyalin frekansı değişiyor ama artan mı azalan mı bilmiyoruz ve frekansını da bilmiyoruz ve değeri önemsemiyoruz.Yine buton ile kayda başlıyoruz.Bilmiyorum doğru mu anladım.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

MC_Skywalker

sorun özeti şu sanırım; araba vb. kumanda sinyalini nasıl kopyalarım  demek isitiyor.

hasqn54

MC_Skywalker hocam tam demek istediğimi dediniz :D
mesela kumandanın 5 tuşunun sinyalini kaydetmek istiyorum bunu nasıl yapıcam başka bir kumanda başka bir tuşunu kaydetmek istediğimde onuda kaydetmek istiyorum 2. sini kaydettiğimde 1. sinin önemi yok siline bilir  nasıl bir mantık kullanmalıyım nasıl yapacağımdan çok bunu öğrenmek istiyorum önce frekansı belirlemeliyim düşüncelerime göre fakat bunu nasıl yapıcam pek mantık yürütemiyorum sonra bir tuşa basıp fraknsı belirlediğim için ilk sinyal gelişiyle sinyali kayıtmı etmeliyim frekansını nasıl belirlicem bunu bi başarsam konu çözülecek

rkinaci

Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!

hasqn54

amacım bomba falan yapmak değil  ;D herhangi yasa dışı bişe yapmak niyetinde değilim yokmu böle bişeler yapmış olan tecrübesi olan