datasheet programı

Başlatan okdm, 06 Kasım 2004, 04:51:04

okdm

Bildiğiniz datasheet database programı varmı?

DumrulBey

Merhaba,

Bence en iyi veri yaprakları (data sheets) internetten temin edileblir. Bu bağlamda en iyi yazılım internet diyebiliriz. Başka yazılımlar ne yazık ki çok yeterli değil. En azından benim bildilerim öyle. Eğer işinizi görürse www.batronix.com sitesinden ücretsiz temin edebileceğiniz "Data Book" isminde bir yazılım var. Ama o da 40xx, 74xx, LED'ler ve bir kaç tümdevre bacak bağlantıları ve mantık (logic) yapıları dışında pek büyük bir içeriğe sahip değil.

Geçenlerde forumda görmüştüm; Biz Türk'ler de yukarıdaki gibi bir program yazmışız. Ama hatırladığım kadarıyla parayla satıyorlar ve sitesinden deneme sürümünü bakmıştım da hiç beğenmemiştim.

Haa, bir alternatif daha var. Meşhur programımız Proteus'ün kütüphane yöneticisinde ilgili PDF belgeleri iliştirilebiliyor. Hatta internete bağlanıp arama da yapıyordu galiba. Şimdi tam hatırlamıyorum artık kendiniz bakarsınız. Ama en güzeli dediğim gibi internet! Zaten bir süre sonra CD-ROM dolduracak kadar arşiv elde ediyorsunuz. Sonra bunlar bir PDF yöneticisi ile veya dizinler şekilde ayırarak kullandınızmı, bir dakika içinde istediğiniz teknik veriye ulaşıyorsunuz.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

okdm

Teşekkürler DumrulBey