PIC 19F84A RC SERVO MIXER

Başlatan BitBULO, 20 Ocak 2013, 20:04:59

BitBULO

Selam arkadaşlar Ben daha yeni katıldım bu Forum'a

Ben MC programlamada yeni sayılmam.
Ama PIC için daha program yazmadım
Donanım mevcut PIC'e, microBASIC ile yanan sönen LED programını hazırladım HEX dosyasını icprog.exe ile yükleye bildim.

Devre çalışıyor, asıl sorunum burada başlıyor
RC Kumanda'dan => Alıcıya çıkan sinyali nasıl okurum vede KK2 Borad (Quadro Kopter Kontrol kart) dan gelen sinyali
birbirine toplamam gerek
Bu şekilde

PIC ile bu sinyali nasıl okutacağımı çıkartamadım.
Alıcı ve KK2 Board'dan aynı tipte sinyal geliyor.

Burda gördüğünüz gibi şemayı hazırladım.

Bana yardımcı olursanız süper olur, şimdiden Teşekkür ederim.

Firzen

Ustam hem sana hem kedime yardımcı olmak için bir araştırma yapıyorum kaç gün önce yazmışsın zaten.
ama genel olarak veriyi nasıl okutacağından ziyade Xbee modul veya rF modül kullanabiliyor musun onu sorayım?
çünkü bunları kullanabildikten sonra asıl işin kolay zaten sor kısımlarını yapmışsın demektir.
Kararsız...

muhittin_kaplan

iki tane capture/compare modülünü hem yükselen kenar kem düşen kenar yakalama için kurarsın ve 1 olma süresine bakarsın.
yada peryot belli zaten gelen sinyallerin 1 olma sürelerini ölçer sonrasında toplar ve servo ya gönderirsin.
Buna neden ihtiyaç duyuyorsun ?

BitBULO

Selam Arkadaşlar,

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kamera Gimbal'i KK2 Board Kontrolü altında

Kameranın acısını yere paralel tutmakta bununla hiç bir sıkıntım yok, ama kameranın bakış acısını Helikopter havadayken Kameranın acısını değiştiremiyorum, bunun için bu devreyi tasarladım ama görünüşe bakılırsa ben ARDUINO'ya geçmeyi düşünüyorum.

B.YILIDZ